Як діяти правильно, коли у вас розбився побутовий ртутний термометр

2 роки ago admin 0

Зараз, у період сезонної захворюваності на грип та ГРВІ, а також під час загострення ситуації із коронавірусом, для профілактики недуги краяни щодня перевіряють свій температурний режим за допомогою медичних термометрів. Багато хто з людей віддає перевагу приладам зі ртуттю.

Як результат, до підрозділів ДСНС починають масово надходити повідомлення про пошкодження скляної оболонки цих термометрів і витікання ртуті.

Дотримуючись наступних порад, можна самостійно прибрати розбитий прилад та забруднене приміщення.

Правда, якщо ртуті розлито більше, ніж у градуснику, тоді негайно слід викликати фахівців ДСНС регіону.

Дії населення  при  розливі ртуті

Якщо у приміщенні розбито ртутного градусника:

  • виведіть з приміщення всіх людей;
  • відчиніть настіж усі вікна у приміщенні;
  • захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою;
  • негайно починайте збирати ртуть: за допомогою спринцівки “виловлюйте” великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води), дрібніші кульки збирайте щіткою на папір і теж скидайте в банку;
  • забороняється для збирання ртуті використовувати пилососа;
  • забруднені місця вимийте мильно-содовим розчином (400 г мила та 500 г кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 г на 10 літрів води).

Також краянам варто знати, що пошкоджений або цілісний ртутний термометр можна здати на утилізацію ТОВ «НЬЮ ЕКОСВІТ» за адресою: 88000, Закарпатська обл. м. Ужгород вул. Доманинська, 336, http://ecosvit.org.ua/, а не нести до рятувальних підрозділів.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

Термометр ртуть 2019.jpg