В галереї «Ужгород» відкрилась унікальна виставка робіт батька й сина Михайла та Віталія Кінчів «Родинний вернісаж»

2 роки ago admin 0

Сьогодні, 24 січня, відкрилась спільна виставка робіт батька й сина Михайла та Віталія Кінчів «Родинний вернісаж» й одразу ж привабила до себе увагу мистецьким рівнем автора полотен та різьбярських робіт Михайла Кінча та його сина Віталія. Михайло Кінч учасник Творчого об’єднання міжгірських художників «Карпатські кольори». Народився в селі Репинне-Сухий Міжгірського району Закарпатської області, в дивовижному місці, яке оточують густі ліси та високі гори, які оповиті таємницями та любов’ю людей до природи.

Адже на полотнах митця можна побачити приголомшливі ландшафти лісів і гір Верховини. Улюблений пейзажний сюжет – гірський ландшафт, загалом Карпати в усій їхній красі – це одна з улюблених тем митця. Полюбляє натюрморти, за змістом вони традиційні: зображуються прості предмети – кімнатні квіти, фрукти, посуд. З дивовижною витонченістю митець переносить на полотно складну гармонію природних відтінків. Як відзначають мистецтвознавці, «…колір, барви – ось стихія художника».

Друзі та художники митців тепло привітали Михайла Івановича та його сина Віталія з високохудожніми творами й відзначили неабияку художню майстерність у представлених роботах. Вони як істинні патріоти Верховини у всій красі відобразили побут, звичаї та людей нашого краю.

Чимало робіт у Михайла Івановича, виконаних у дереві. Художник із задоволенням займається різьбярством, при цьому основною тематикою робіт є життя просто гірського люду, його вірування, традиції, обряди, побут.

Учасник численних районних, обласних, регіональних та республіканських художніх виставок, пленерів. Роботи художника знаходяться в численних приватних колекціях. У митця вагомі напрацювання в різних жанрах, він автор численних жанрових композицій, тематичних розписів, чудової камерної графіки, мозаїки, глибоко одухотворених портретів, творів сакрального мистецтва та численних розписів церков. Творчість митця живиться багатими традиціями народного мистецтва.

Любов до різьбярства прищепипив звісно сину його батько.

Робота з деревом, якою захоплений син Михайла Віталій потребує тісного контакту з природою, уважності та спостережливості, а в талановитих руках митця дерево стає справжнім витвором мистецтва. Багата і щедра талантами наш край. Багата та щедра природа, краса якої надихає.

Віталій зумів довести, що все-таки яблуко від яблуні далеко не котиться. Спочатку він не пішов по стопах батька Михайла Івановича, одного з найталановитіших художників нашого краю, захопившись музикою. Проте менше десятиліття тому вирішив прийняти естафету старшини, спробувавши себе в художній обробці дерева й водночас «підкувавшись» у науці – закінчив Закарпатську академію мистецтв. І успіхи, причому вагомі, не забарилися. Віталій Кінч стає учасником солідних пленерів, у тому числі міжнародних, персональних і колективних виставок. Варто згадати його перемогу в популярному фестивалі «Битва різьбярів» на Рахівщині або в аналогічному на Буковелі – у найскладніших номінаціях.

Особливо яскраво проявляється обдарування різьбяра в сакральному мистецтві, коли на шматках дерева завдяки його золотим рукам з’являються релігійні сюжети.

Сьогодні, 24 січня, відкрилась спільна виставка робіт батька й сина Михайла та Віталія Кінчів «Родинний вернісаж» й одразу ж привабила до себе увагу мистецьким рівнем автора […]