За 27 медичних послуг заплатить держава

3 роки ago admin 0


.


Директор департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров детально проаналізувала готовність медзакладів до роботи в рамках Програми медичних гарантій 2020 (далі ПМГ-2020 ). Зокрема, детально зупинилась на тому, що поряд із закладами які гарантовано отримають кошти в повному обсязі через ПМГ -2020, є і установи з низьким, середнім та високим ризиком недоотримання фінансування – від 10 до 50 відсотків. Є. Біров зазначила важливість комп’ютеризації та підключення закладів до медичних інформаційних систем. Причому, зараз є можливість абсолютно безкоштовно скористатися потужностями серверу, який розташований на базі обласного кардіодиспансеру.


Особливий акцент вже вкотре зроблено на необхідності навчання медичного персоналу працювати з новою моделлю оплати медпослуг на основі діагностично-споріднених груп (ДСГ). Адже якість кодування лікарів інформації про пролікований випадок буде напряму впливати на обсяг коштів отриманих закладам охорони здоров’я від НСЗУ. «Треба не тільки якісно та фахово надати медичну послугу, але й своєчасно та правильно зафіксувати її в системі. Тільки за такої умови НСЗУ оплатить кошти за лікування. Ще до 25 грудня лікарі можуть встигнути зареєструватися на сайті НСЗУ на безкоштовний он-лайн курс з навчання правильно кодувати діагнози» – наголосила Єлизавета Бірові закликала колег обов’язково донести цю інформацію до кожного лікаря.


 

Також під час наради йшлося і про останні зміни щодо можливості попередньої оплати послуг закладам охорони здоров’я до 60% суми, за відповідний період згідно договору. Це дозволить уникнути фінансових проваль під час запуску нової системи оплати медичних послуг.


З тим, щоб максимально ефективно задіяти весь лікувально-діагностичний потенціал медустанов, кожен керівник має визначитися з пакетом (чи кількома пакетами) медичних послуг, які може надавати його заклад. На наступний рік передбачено 27 таких пакетів. Всі вимоги від технічного обладнання до кваліфікації медичного персоналу, докладно викладені на сайті НСЗУ за посиланням: https://nszu.gov.ua/likar-2020.


Під час наради також наголошувалось на персональній відповідальності керівника за своєчасність та готовність закладу до входу у реформу. Є.Біров звернулась до колег з проханням доносити об’єктивну інформацію як до медиків, так і до пацієнтів. І знову резюмувала: «Медичні заклади закривати не будуть. В районах – це власність місцевих громад і в першу чергу – їх зона відповідальності. Для того, щоб ефективно і якісно надавати допомогу нашим краянам, потрібно щоб кожна громада турбувалась про це». Фактично, якщо заклад не спроможний заробляти на своє утримання через контрактування з НСЗУ (наприклад, через відсутність кваліфікованих фахівців чи дороговартісного обладнання…), то весь тягар його утримання лягає на бюджет громади. І саме громада буде вирішувати який лікар їм потрібен і як оплачувати йому роботу.
   Подiбнi новини

  ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В ТА С ЯК ЗАГРОЗА ГРОМАДСЬКОМУ ЗДОРОВ’Ю

  admin 2 роки ago
  ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В ТА С ЯК ЗАГРОЗА ГРОМАДСЬКОМУ ЗДОРОВ’Ю Читати далi

  МОЗ затвердив Порядок надання первинної медичної допомоги

  admin 4 роки ago
  Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та... Читати далi

  Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

  admin 2 роки ago
  Станом на 27 лютого 2020 року у світі зареєстровано 82 168 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2 801 – летальні. Одужало вже 32 897 осіб. На території Європи... Читати далi

  Єлизавета Біров в гостях у програми

  admin 3 роки ago
  З 1 квітня 2020 року механізм фінансування закладів охорони здоров’я Закарпаття змінюється.Кожен заклад за наявності належних умов, обладнання та лікарів може надавати медичні послуги в рамках Програми медичних гарантій.Про... Читати далi