Хустські лісівники розповіли про небезпеку при звалюванні лісу

3 роки ago admin 0

Один з найбільш високих рівнів виробничого травматизму спостерігається на лісосічних роботах. Тут на першому місці стоять нещасні випадки, що трапляються з лісорубами, зайнятими звалюванням лісу, на другому – перебування третього працівника у небезпечній зоні звалювання дерев.

Треба чітко розуміти, що якісне і вчасне виконання усіх заходів безпеки з відповідним, повним і вчасним оформленням документації може врятувати життя і здоров’я людини, що, як вже було згадано – є головним пріоритетом на виробництві

Побачивши уздовж дороги (просіки, стежки) знак з написом “Валка лісу. Стороннім прохід і проїзд заборонені”, людина повинна згадати, що такий знак встановлюється підрозділами лісозаготівельника на відстані 60-70 м від місць проведення лісосічних робіт, що передбачають валку дерев, очищення їх від суччя, первинне переміщення деревини до місць її вантаження на автомобільний, залізничний або водний транспорт (трелювання), саме вантаження. Знак дозволяє наступне пересування до наступних знаків, що додатково встановлюються лісорубами. Працівникам, які прибувають на робочу територію для виконання покладених на них обов’язків, повинні пройти перевірку знань по вимогах безпеки праці на лісозаготівлях, мають каски або можливість використовувати резервні каски, що повинні бути в обігрівальномуприміщенні лісозаготівельної бригади.

Під час виконання лісосічних робіт на схилах крутизною понад 15 град. Такі знаки повинні встановлюватися також уздовж маршрутів найбільш вірогідного пересування людей, які перетинають підгірну небезпечну зону, на межі з нею. Межами цієї зони служать підніжжя схилу і вертикалі, розташовані не менше, чим на 60 м від меж робочої території лісозаготівельної бригади, поперек схилу. На межі з підгірною небезпечною зоною має перебувати сигнальник, у якого слід попросити дозволу на подальший рух.

Такий дозвіл може видаватися лише після тимчасового призупинення робочих операцій вище по схилу, які можуть привести до гравітаційних переміщень деревини та інших предметів уздовж схилу. Сторонній людині в небезпечні зони лісозаготівель заходити не слід. Але якщо він при непередбачених обставинах зайшов в ці зони, то повинен усвідомлювати, що тут підстерігають його небезпеки. Він не повинен підходити до дерев, які зрізуються, тому що вони можуть самі впасти на нього або привести до поломки чи звалювання біля нього дрібніших дерев. Від завислих дерев, що зрізуються або стягуваних, як і небезпечних, треба триматися на відстані, не менш подвійної їх висоти. При необхідності спілкування з робітниками – механізаторами стороннім особам, що заблукали, необхідно почекати доки механізатори припинять які-небудь роботи з використанням технічних засобів але не перебувати нижче по схилу від робітників або техніки. Перед заходом на робочий об’єкт необхідно запросити у робітників дозвіл підійти до них.

Один з найбільш високих рівнів виробничого травматизму спостерігається на лісосічних роботах. Тут на першому місці стоять нещасні випадки, що трапляються з лісорубами, зайнятими звалюванням лісу, на […]