Нових випадків дифтерії в області не зареєстровано

1 рік ago admin 0


«Жодного нового випадку дифтерії в області за останні дні не зареєстровано», – повідомила сьогодні під час брифінгу в Закарпатській ОДА в.о. директора департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров . На 28 жовтня в обласній інфекційній лікарні з діагнозом «дифтерія мигдаликів, локалізована форма, легкий перебіг» продовжують лікування 15 пацієнтів. Всі вони студенти медичного факультету УжНУ. Чотирьом пацієнтам введено по два флакони дифтерійної сироватки. У неділю було госпіталізовано ще двоє студентів (2-го та 5-го курсів медфаку УжНУ), які контактували з хворими на дифтерію. У хворих діагностовано фолікулярну ангіну. Проте, з огляду на ситуацію, у обох пацієнтів взято додаткові аналізи які відправлено на дослідження. Тривають всі необхідні лікувальні та діагностичні процедури.


У суботу, 26 жовтня, наша область додатково отримала  ще 8 флаконів сироватки (від Львівської та Чернівецької  областей по 3 флакони та з Івано-Франківської – два флакони). Також найближчим часом очікується поставка 100 доз дифтерійного антитоксину з Індії.  Єлизавета Біров зазначила, що в Ужгороді активно триває щеплювальна кампанія. Упродовж 24-27 жовтня у міських закладах охорони здоров’я проти дифтерії щеплено 3558 містян, з них 400 студентів.


   Від дифтерії щепилися також і у медпункті обласної адміністрації держслужбовці та працівники установи. Причому приходили на процедуру  цілими родинами. Протягом дня в медпункті ОДА було щеплено 68 чоловік! Єлизавета Біров зазначила, що вакцин від дифтерії є достатньо і закликала всіх, хто не встиг вакцинуватися обов’язково пройти цю процедуру.   


На необхідності першочергових профілактичні заходів наголосила і завідувачка відділу епіднагляду ДК «Закарпатський обласний лабораторний центр» МОЗ України Вікторія Тимчик. «Дуже велике значення має первинний базисний імунітет  у дітей, який формується завдяки троєкратному щепленню з інтервалом 1 місяць.  Ми наполегливо рекомендуємо щепити дітям саме ці перші три дози. Це забезпечить захист дитини від небезпечної хвороби. На жаль, в області менше половини дітей щеплені відповідно до цього графіку…  Ще одна велика група ризику – підлітки 16 років та дорослі. Станом за 9 місяців цього року, щеплено тільки  34 відсотки дорослих  та 50 відсотків підлітків»,- зауважила епідеміолог.       Окрім цього Вікторія Тимчик розповіла, що сьогодні поспілкувалася з пацієнтами, цікавилася їхнім самопочуттям під час поступлення в лікарню та після отримання лікування. Всі пацієнти, з її слів, почувають себе задовільно та отримують лікування згідно з медичними протоколами. Щодо можливого джерела інфікування пацієнтів, то для цього потрібно дослідити багато даних, в тому числі отримати результати лабораторії, а тому говорити, де інфікувались студенти: в Україні чи за її межами, – поки що завчасно.