Лісівники та рятувальники Воловеччини провели спільні навчання
5 років ago admin 0
Теплими осінніми днями лісівники стикаються з проблемою порушення людьми правил протипожежної безпеки під час відвідування лісових насаджень. Як результат – загоряння і пожежі, непоправна шкода та чималі матеріальні збитки.
Сьогодні, 23 жовтня, на території Підполозянського лісництва державного підприємства «Воловецьке лісове господарство» державною службою України з надзвичайних ситуацій у Закарпатської області разом з працівниками державної лісової охорони було проведено спільні навчання особового складу на оперативне та якісне реагування під час пожеж в екосистемах. Навчання відбулися в наближених до реальної пожежної ситуації умовах.
Задля відпрацювання спільних дій в пожежній ситуації представниками ДСНС та представниками лісгоспу в ході навчання було проведено заходи щодо оперативності реагування на сигнал про виникнення загоряння і прибуття на місце події та гасіння пожежі в лісі.
У рамках навчань лісовою охороною та працівниками ДСНС було ліквідовано імітовану пожежу лісової підстилки та лісових насаджень, спричинену людською необачністю, кинутим недопалком грибаря й продемонстровано різні методи боротьби з лісовими пожежами та їх гасіння.
Провідний інженер з охорони лісу ДП «Воловецьке ЛГ» Василь Андрійчак розповів про ситуацію з пожежами в лісгоспі, про засоби пожежогасіння та про те, як державна лісова охорона проводить чергування і ліквідовує пожежі: «На сьогоднішній день від початку року в держлісфонді виникло 9 лісових пожеж, 5 – на початку року, 2 вчора та 2 позавчора. Загоряння відбулося лісової підстилки, в стиглому буковому лісі, на території Нижньоворітського лісництва. Про загоряння черговому поступив дзвінок від місцевого мешканця. Одразу ж державна лісова охорона виїхала на місце локалізації. Обидві пожежі вчора було локалізовано і ліквідовано. У гасінні взяли участь 17 працівників д.л.о. та 3 працівники ДСНС. 99% загоряння пожеж – людський фактор».
В.о. лісничого Підполозянського лісництва Іван Щербей: «Лісівники постійно співпрацюють з рятувальниками, здійснюють розвідку, проводять профілактичні бесіди та гасять пожежі. Для цього ми маємо усі необхідні засоби гасіння лісової пожежі. Адже для ліквідації загоряння був закуплений необхідний протипожежний інвентар».
У свою чергу начальник караулу ДПРП (смт. Жденієво) 11 ДПРЧ у ДСНС України у Закарпатській області, Павло Панічковський розповів:
«Надзвичайно позитивними є такі спільні навчання з колегами, адже лісівники це також рятівники. Однак коли виїжджаємо гасити лісову пожежу, то не так знаємо ліс, як працівники державної лісової охорони й у таких випадках підпорядковуємось лісівникам. Наразі ситуація з пожежами надзвичайно тяжка, адже люди часто палять сухостій, при цьому загрожуючи тваринам, екосистемі. Трава згоріла, крона дерева пошкоджена, а це вже уражене для шкідників дерево. Головна мета навчань – визначити ступінь готовності та взаємодії працівників лісової охорони з державною службою України з надзвичайних ситуацій, щодо виконання завдань при виникненні надзвичайних ситуацій пов’язаних з пожежами в лісах».
Теплими осінніми днями лісівники стикаються з проблемою порушення людьми правил протипожежної безпеки під час відвідування лісових насаджень. Як результат – загоряння і пожежі, непоправна шкода та […]