Через спеку на Закарпатті продовжує горіти суха трава, рятувальники закликають закарпатців бути вкрай обережними

1 рік ago admin 0

Останнім часом, в краї знову спостерігається негативна тенденція з пожежами у екосистемах. Оперативно-рятувальна служба Закарпаття щодня фіксує по декілька випадків загорання сухої трави та сміття. Загалом з початку року в краї зафіксовано 1852 пожежі, 1097 з яких  виникли з причини загорання сухої трави та сміття.  Від нещадної дії вогню вигоріло більш як 1 300 га сухостою.

У суху та спекотну погоду займання такого характеру можуть набирати великих масштабів, адже більшість з них виникають на відкритих територіях. Часто пожежним підрозділам доводиться не тільки гасити траву, а й рятувати від вогню ліс, будівлі та майно людей.

Нагадаємо і про те, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягне за собою адміністративну відповідальність. Порушникові загрожує накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів (170-340 грн) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн).

Управління ДСНС України у Закарпатській області у області ще раз звертається до громадян з проханням бути свідомими та обережними при користуванні вогнем поблизу лісових масивів. Під час відпочинку на природі слід обов’язково дотримуватися  правил пожежної безпеки, прислухатися до порад фахівців та відповідально поставитися до даної проблеми.

 У ДСНС України у Закарпатській області

Екосистеми правлене.jpg