Закарпатські рятувальники спільно з працівниками автозаправної станції тренувалися приборкувати умовну пожежу на АЗС

5 років ago admin 0

Закарпатські рятувальники провели протипожежні навчання, присвячені відпрацюванню навичок із ліквідації загорань на об’єктах зберігання та реалізації нафтопродуктів. Захід відбувся 03-04 липня в м. Берегово, у рамках дводенного загальноукраїнського тренінгу-семінару з охорони праці, навколишнього середовища, техногенної та пожежної безпеки керівників та фахівців публічного акціонерного товариства «Концерн Галнафтогаз» та його структурних підрозділів.

Навчання складалися  з двох частин – теоретичної та практичної. Під час першого етапу для присутніх прочитали лекції на різну тематику. Серед доповідачів були представники Управління ДСНС України у Закарпатській області, навчально-методичного центру безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, а також Управління Держпраці у Закарпатській області. Учасників семінару ознайомили з новими законодавчими та нормативно-правовими актами у сфері охорони праці, навколишнього середовища, промислової, техногенної та пожежної безпеки; вивчили алгоритм дії посадових осіб при розслідуванні обставин і причин нещасних випадків тощо.

Для проведення практичної частини тренінгу обрали автозаправну станцію «ОККО», що в с. Астей Берегівського району. Тут було проведено практичне тренування щодо відпрацювання плану локалізації та ліквідації аварійної ситуації по гасінню умовної пожежі, яка виникла внаслідок загорання автомобіля на території автозаправної станції.

Для ліквідації  умовного загорання на АЗС та його наслідків  було направлено два відділення вогнеборців 12-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Берегово та рятувальне відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення з м. Ужгород, бригаду екстреної медичної допомоги та поліцію.  Після того, як працівники автозаправної станції з вогнегасниками почали приборкувати полум’я, за справу взялися професійні пожежники. Вони оперативно ліквідували загорання й тим самим врятували від знищення цілу АЗС. Працівники ж поліції забезпечували безпеку руху на даній ділянці автошляху, у свою чергу медики опікувалися водієм, що постраждав внаслідок даної умовної надзвичайної події.

Як зазначили організатори семінару, подібні навчання  проводяться з метою відпрацювання до автоматизму алгоритму дій  служб життєзабезпечення  та  працівників об’єктів підвищеної небезпеки. На випадок виникнення реальної пожежі на такому об’єкті  важливо в перші ж хвилини локалізувати осередок загорання й не допустити його поширення на значні площі та різні агрегати.

 ФОТОАЛЬБОМ

 DSC_0457.JPG   DSC_0507.JPG

 DSC_0514.JPG   DSC_0550.JPG

 DSC_0565.JPG

 

У ДСНС України у Закарпатській області