Лісівники Закарпаття обговорили план забезпечення пожежної безпеки в лісі

5 років ago admin 0
Сьогодні, 22 березня, в Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась колегія директорів під керівництвом начальника Закарпатського ОУЛМГ Валерія Мурги, його заступників та працівників відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.
 
Пріоритетним питанням заходу була організація роботи щодо протипожежного захисту лісових насаджень, запобігання загорянню і гасіння лісових пожеж. При державних лісогосподарських підприємствах Закарпатської області є необхідний протипожежний інвентар, а захисники лісів з настанням теплої погоди здійснюють регулярне патрулювання лісовими масивами та прилеглими до лісу територіями, аби в пожежонебезпечний сезон в разі загоряння швидко загасити вогонь та зменшити збитки природі.
 
Під час своєї доповіді начальник відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Палінкаш відмітив, що протягом пожежонебезпечного періоду 2018 року, з метою виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісових масивах, працівниками державної лісової охорони проведено 901 рейд під час яких виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 124 порушників, сума накладених штрафів склала 14501 грн., яка повністю порушниками сплачена.
 
Проте, незважаючи на проведені заходи, протягом 2018 року в лісах підпорядкованих управлінню виникло 25 випадків лісових пожеж на площі 49,3 га.
 
Відповідно до виробничо-фінансових планів підприємств на 2018 рік витрати на лісове та мисливське господарство становили 460,7 млн. грн., а фактичне використання коштів протягом 2018 року становило 603,4 млн. грн. тобто витрати на 142,7 млн. грн. більше запланованих. Заплановані витрати на охорону лісів від пожеж відповідно виробничо-фінансових планів становили 3,7 млн. грн., а фактичне використання коштів протягом 2018 року становили 4,2 млн. грн., що на 0,5 млн. грн.. більше від запланованих.
 
З метою забезпечення якісної та своєчасної підготовки до пожежонебезпечного періоду 2019 року Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства видано наказ «Про підсумки пожежонебезпечного періоду 2018 року та завдання з підготовки підвідомчих управлінню підприємств до пожежонебезпечного періоду 2019 року» та затверджено план невідкладних комплексних заходів щодо належної підготовки сил та засобів пожежогасіння до пожежонебезпечного періоду 2019 року.
 
Згідно наказу лісогосподарськими підприємствами розроблені, погоджені та затверджені мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж. Згідно представлених в управління мобілізаційно-оперативних планів державні лісогосподарські підприємства, при виникненні пожеж протягом 2019 року, готові задіяти:
– людських сил – 4279 чол,
– 528 одиниць техніки (автомобілі, трактори та бульдозери).
– 9244 шт.немеханізованих засобів пожежогасіння (ранцеві оприскувачі, хлопавки, лопати, граблі, відра, сокири, та інше).
Резервний запас паливно–мастильних матеріалів становить:
– 13,7 тис. літрів бензину;
– 15 тис. літрів дизпалива;
– 1,3 тис. літрів масла.
На пожежонебезпечний період 2019 року по лісогосподарських підприємства застраховано 261 членів ДПД.
 
Відповідно до п.5 вищезгаданого наказу управління з 18 лютого спеціалістами відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту, спільно з працівниками прес-служби управління розпочато перевірку щодо підготовки лісництв до пожежонебезпечного періоду 2019 року. Перевіркою, в основному, проводився облік засобів пожежогасіння (їх місцезнаходження, кількість), а також водойми і мінералізовані смуги. На сьогоднішній день перевірку проведено у 15 підприємствах і у 81 лісництві.
 
Перевіркою обліковано:
– 15 пожежних модулів;
– 26 мотопомп;
– 31 ємність для води об’ємом 24,3 т.
– 72 од. пожежних рукавів,дожиною 2165 м.;
– 1 вітродув; (Тячівське ЛГ);
– 126 ранцевих оприскувачів;
– 92 бензопили;
– 2469 лопат;
– 298 мотик;
– 40 кирок;
– 444 сокири;
– 895 грабель;
– 459 хлопавок;
– 123 ємності для питної води;
– 346 кухлів для пиття води;
– 488 відер;
– 176 аптечок;
– 101 комплект спецодягу4
– 14 водойм.
 
За результатами наради було колегіально вирішено завести журнал обліку проведення рейдів з охорони лісу від пожеж по підприємству та лісництвах; на кожне лісництво закупити мотооприскувач і забезпечити на кожному підприємстві пожежного модуля.
 

Сьогодні, 22 березня, в Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась колегія директорів під керівництвом начальника Закарпатського ОУЛМГ Валерія Мурги, його заступників та працівників відділу […]