З початку року майже 315 тисяч закарпатців отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки»

6 років ago admin 0


Вже майже два роки реалізується Урядова програма «Доступні ліки». Її мета – збільшення прихильності хворих до лікування, зменшення ризиків виникнення ускладнень протікання хвороб, подовження тривалості життя в Україні. Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно, або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу. Нагадаємо, що лікар в рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми – кошти Державного бюджету.


Як розповіла начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров'я Ольга Чемет, для Закарпаття на реалізацію програми «Доступні ліки" цього року . Область на 29 грудня вже . і, згідно розпорядження голови ОДА, розподілила кошти між районами та містами краю, а місцева влада – між визначеними на місцях медичними установами.


   Станом на 29 грудня укладено 189 договори із 270 аптеками, що виявили бажання брати участь в Урядовій програмі. Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» .


З початку 2018 року   скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 657 503 рецептів на суму 32 млн.305,4 тис. грн.. Середня вартість одного рецепту становить 49,1 грн.


 Нагадаємо що зпрограми "Доступні ліки" – четвертий від початку дії програми.


У квітні 2017 року, коли програма стартувала, у програмі було 153 торгових назв препаратів, з яких безоплатно отримати можна було 23. Тобто за час роботи програми вибір для пацієнта збільшився більше, ніж у 2 рази.


Для лікування серцево-судинних захворювань у програмі є 203 препарати, 45 з яких пацієнти можуть отримати безоплатно. 


Для лікування діабету 2 типу – 42 препарати, з яких 9 є безоплатними. 


Від бронхіальної астми у програмі є 15 препаратів, 5 із яких пацієнт може отримати безоплатно.


З повним списком безоплатних препаратів можна ознайомитися тут.


Щоб отримати ліки за програмою, пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта й отримати правильно виписаний рецепт. Лікар виписує пацієнтові рецепт на лікарський засіб, вказуючи його міжнародну непатентовану назву. Потім пацієнт обмінює рецепт на ліки в аптеці з позначкою «Доступні ліки». Карту аптек, які долучилися до програми, можна переглянути за посиланням: www.goo.gl/dCEMCw.