Посадовець Управління Держпраці роз’яснив колективу дорожньо-будівельної компанії вимоги безпечної роботи

6 років ago admin 0

В останні роки у нашій державі відбувається бурхливе зростання кількості споруджуваних житлових комплексів. Закарпаття в цьому плані не виняток. Але окремі  власники будівельних компаній, намагаючись зекономити, не особливо переймаються налагодженням ефективної системи охорони праці на своїх підприємствах, що нерідко стає причиною виникнення нещасних випадків. Водночас  такі роботодавці подеколи «грішать» використанням нелегальної робочої сили.

Про важливість дотримання вимог нормативно-правових документів як з питань охорони праці, так і з трудового законодавства йшлося на недавній зустрічі з працівниками будівельної фірми ШБУ-77 Бровари, яку провів головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Закарпатській області Юрій Попович. Ця компанія зводить на Закарпатті ділянку автошляху Вілок-В.Копаня. Тож посадовець нагадав працівникам вказаної фірми основні вимоги при будівництві, ремонті та утриманні автомобільних доріг, а також штучних споруд. Він звернув увагу присутніх на те, що безпека будівельних робіт  досягається при виконанні всіх технологічних процесів, підготовці місць робіт, забезпеченні налагодженої роботи всіх машин, механізмів і обладнання.

Своєю чергою Юрій Попович рекомендував керівництву підприємства періодично здійснювати моніторинг та оцінку технічного стану обладнання і обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки  на умовах договорів цивільно-правового характеру, зауваживши, що такі роботи потребують проходження відповідного навчання і належної професійної підготовки. А нещасні випадки з такими особами не пов’язуються з виробництвом, тож потерпілі та їх сім’ї не отримують жодних соціальних гарантій та пільг, передбачених законодавством.