Михайло Рівіс взяв участь у масштабному Форумі місцевого самоврядування

6 років ago admin 0

Сьогодні, 5 грудня у Конгресно-виставковому центрі «Парковий», що в  Києві,  відбувся масштабний  Форум місцевого самоврядування та ІІІ Форум об’єднаних громад за участі перших осіб держави –Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Голови ВР України Андрія Парубія.

Участь у роботі Форуму взяв голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.

Петро Порошенко у своєму виступі  назвав дату  об’єднуючого собору  щодо створення  автокефальної помісної православної церкви України, який відбудеться 15 грудня 2018 року в Софійському соборі в Києві. Та наголосив,  що «Маємо, до речі, об’єктивно всі передумови для спокійного проведення виборів в об’єднаних територіальних громадах, так само як для підготовки до офіційного старту президентських виборів».. Глава держави зазначив, що в цілому по країні вже сформовано, за останніми даними, 874 об’єднані територіальні громади, 665 з яких отримали збільшену структуру дохідної частини та перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Володимир Гройсман сказав, що реформа  з децентралізації потребує нового етапу та нагадав, що в листопаді створено робочу групу, яка напрацьовує формат необхідних рішень. В числі таких рішень – закріплення фінансової стійкості громад, принципів народовладдя в частині виборів та місцевих референдумів, координації органів влади на рівні «центр – регіони», а також формування нового територіального устрою за формулою «громада – район – регіон». «Краще сформувати 100 спроможних районів, ніж мати вдвічі більше районів, які пусті, без коштів і можливостей вирішувати проблеми людей», – сказав Володимир Гройсман.

Учасники Форуму, серед яких – представники місцевого самоврядування всіх рівнів, всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування, народні депутати, представники Уряду, міжнародної донорської спільноти та експертного середовища, спільно обговорили та напрацювали  пріоритетні завдання реформи місцевого самоврядування, територіальної організації влади на найближчу перспективу з урахуванням необхідності завершення впровадження реформи до 2020 року. Окремим наголосом Форуму, як і планувалось, було  питання місцевого економічного розвитку.

У ході Форуму відбулися також цікаві дискусії  з питань «Фінанси і ресурси: можливості та дії в реалізації секторальних повноважень», «Нова регіональна політика – дієвий інструмент розвитку регіонів і громад», «Комплексний просторовий розвиток та ІТ-технології», «Енергоефективність – заощадливість та конкурентоспроможність» ін.

   Вл.інф.

1
2
4
5
6
7
8
9
10
11