Лісівники Закарпаття готуються до ялинкового ажіотажу (ВІДЕО)

6 років ago admin 0

Невід’ємним атрибутом кожної домівки у зимові свята, звичайно залишається ялинка. Тож закарпатські лісівники вже активно розпочали підготовку до Новорічно-Різдвяних свят.

Цього року для потреб місцевого населення держлісгсопами області запланована заготівля понад 21 тис. смереки та ялиці звичайної. Середня вартість новорічного дерева коливатиметься від 45 до 110 грн., в залежності від лісгоспу. Лісівники планують реалізувати її на внутрішньому ринку для потреб місцевого населення. Продаватимуть новорічні красуні на спеціальних базарах, які розміщуватимуться біля лісгоспів та лісництв.

Як розповідають лісівники, тенденція до зменшення заготівлі ялинок, в порівнянні з попередніми роками, залежить від попиту. Хоча звичайно тут йде мова виключно про легалізовану продукцію. Закарпатські лісівники наголошують, купувати ялинку слід тільки з спеціальною біркою, яку можна перевірити навіть на смартфоні.

Вона містить унікальний код, по якому, через мережу інтернет, покупець може дізнатись про походження придбаної новорічної ялинки. Слід зазначити, з 1 січня штрафні санкції щодо незаконної рубки дерев, у тому числі ялинок, збільшуються в три рази. Для фізичних осіб, максимальні суми становитимуть 510 грн, для посадових осіб 2550 грн.

На відміну від попередніх років, цього року кампанію по забезпеченню новорічних красунь, беруть всі держлісгоспи краю, включаючи й Перечинський лісгосп, який планує заготовити 50 ялинок.

 

Невід’ємним атрибутом кожної домівки у зимові свята, звичайно залишається ялинка. Тож закарпатські лісівники вже активно розпочали підготовку до Новорічно-Різдвяних свят. Цього року для потреб місцевого населення […]