Уперше в історії лісівники Закарпаття дісталися «Білого слона» на авівках (ФОТО)

5 років ago admin 0
«Білий слон» гордо височіє над безмежними просторами Карпат. Бодай раз у житті кожен має відвідати унікальний об’єкт високогірного Закарпаття.
Піп Іван Чорногірський – особлива вершина: тут наприкінці 30-х років XX ст. збудували кам’яну обсерваторію, яка стоїть і донині. Саме її в народі й називають «Білий слон». Хоча наукові дослідження на об’єкті вже не проводять більше півсторіччя, будівля приваблює туристів і мандрівників.
Окрім того, з Піп Івану починається Чорногірський хребет. А це: 6 найвищих вершин України.
10 листопада лісівники Закарпаття разом із мас-медіа вирушили підкорити двотисячник і на власні очі побачити Білого слона та краєвиди, які відкриваються з вершини Чорногори.
Колона закарпатських лісівників та журналістів стартувала на сходження від перехрестя доріг урочища Комин, Малий Трифовий, Липовий, що в Говерлянському лісництві. Охочих виявилося чимало – управлінці ЗОУЛМГ на чолі з керівником Валерієм Мургою, голова профспілки лісівників Закарпаття Валерій Федурця, директори держлісгоспів краю та представники центральних і місцевих ЗМІ. Зранку в горах туманно, тому водіям було непросто. Перший кілометр – суцільне «молоко», видимість практично нульова. Однак, коли з’явилася ранкова зоря, погода потішила і відкрилися неймовірні краєвиди.
Відстань від підніжжя до вершини долали на семи автомобілях. Першу зупинку зробили на полонині Балцатул – це 1200 метрів над рівнем моря, побували в гостях у родині «депутата» (доглядальника за отарою) полонини Юрія Лазоряка. Далі група рушила вище, але за техумовами автомобілям далі їхати не можна було. Дорога небезпечна. Новий поворот – новий виклик.
 
Колона подолала позначку в 1800 метрів над рівнем моря і звідси рушили пішки. Що вище до Піп Івана, то менше лісу. Натомість з’явилися суцільні зарості гірської сосни, або, як її ще називають, карпатської «лімби». Нижня межа її проростання – 800 метрів. Натомість на схилах гірську сосну можна побачити й на висоті 1630 метрів.
 
Останні півкілометра виявилися чи не найважчими та напруженими. Природа цього дня подарувала експедиції погожу днину. Але стрімкий підйом пішки давався взнаки.
І ось перед нами мета – лісівники й журналісти Закарпаття дісталися до позначки 2028 метрів на Піп Іван Чорногірський.
«Ідея підкорити всі двотисячники Закарпаття зародилася перед Днем працівника лісу, який святкували у вересні, – розповідає начальник ЗОУЛМГ Валерій Мурга. – Тоді ми піднялися на найвищу вершину українських Карпат – гору Говерлу. Але зупинятися на цьому не стали. І от сьогодні побачили на власні очі Піп Іван Чорногірський. Наша головна ідея не просто подолати вершини, а в першу чергу згуртувати весь наш колектив. Лісівники – це єдина потужна структура, команда, але тут, у такій неформальній обстановці, краще поспілкуватися, вирішувати виробничі питання. І в принципі, саме в таких умовах ти бачиш, кому можна довірити й з ким можна йти на будь-яку справу».
«Ніколи раніше лісові й туристичні автомобілі в напрямку легендарної обсерваторії «Білий слон» не піднімалися так високо, на позначку майже 1800 метрів над рівнем моря. Звідси видно всі двотисячники України, а також Румунію та Івано-Франківщину», – відзначив директор ДП «Рахівське ЛДГ» Володимир Приступа, – сьогодні ми це зробили. Тому будемо вважати, що це історична мить».
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

«Білий слон» гордо височіє над безмежними просторами Карпат. Бодай раз у житті кожен має відвідати унікальний об’єкт високогірного Закарпаття. Піп Іван Чорногірський – особлива вершина: тут […]