Боротьба з нелегальним працевлаштуванням в області триває: виявлено 20 неоформлених працівників, з 95-ма укладено трудові угоди

2 тижні ago admin 0

Тема легалізації праці останнім часом – на устах у багатьох наших краян. Річ у тім, що починаючи з 17 вересня на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості» посадовцями Управління Держпраці у Закарпатській області спільно з працівниками ДФС, Пенсійного фонду України та органів місцевого самоврядування була розгорнута широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія, у ході якої йшлося про соціальні ризики та негативні наслідки нелегального працевлаштування.

Зокрема, головні державні інспектори праці провели понад 160 заходів роз’яснювального характеру у всіх районах краю. В основному були охоплені підприємства будівельної і транспортної галузей, сфери обслуговування, торгівлі та  сільського господарства, де на сьогодні, на жаль, існує найбільший ризик використання нелегальної праці.

Значна частина краян охоче погоджувалася спілкуватися з фахівцями Управління Держпраці. Деякі роботодавці запевнили представників контролюючих органів, мовляв, у них з  усіма їхніми найманими працівниками офіційно оформлені трудові відносини. Але знаходилися й такі, котрі скептично реагували на повідомлення державних інспекторів, навіть намагалися полемізувати щодо доцільності проведення подібних заходів. Майже в кожному районі фахівці Управління Держпраці зіштовхувалися із ситуацією, коли власники торговельних закладів поспішали терміново зачинитись, аби уникнути незручних розмов.

– Треба сказати, що виконана робота вже дала свої результати, – каже перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. –  Під час 49 інспекційних відвідувань, які проводилися за наслідками інформаційно-роз’яснювальної кампанії, деякі роботодавці,  прислухавшись до слів головних державних інспекторів, оформили своїх найманих працівників в офіційному порядку. Так, за даними Державної фіскальної служби, протягом вказаного періоду в області було легально прийнято на роботу  95 працівників. Водночас виявлено 20 неоформлених працівників, у тому числі й на підприємствах, де проходили інформаційно – роз’яснювальні зустрічі.

Для прикладу, на одному з будівельних майданчиків Ужгорода на момент проведення інспекційного відвідування працювало 14 осіб котрі повідомили перевіряючим, що працюють порівняно недавно різноробочими, жодних  заяв про прийняття на роботу не писали, лише поставили підписи у якомусь бланку, а трудову книжку нікому не давали. Пізніше з’ясувалося, що директор цього приватного підприємства допустив до роботи на будівництві багатоквартирного житлового будинку 14 осіб з якими уклав цивільно – правові угоди, які містять ознаки трудових відносин.

Ще по три «нелегали» виявили інспектори праці на іншому аналогічному будівельному майданчику в Ужгороді і на території заводу у селі Верхнє Водяне Рахівського району. А власники одного з ужгородських барів та крамниці АВС прийняли без укладання трудового договору на роботу офіціанткою неповнолітню місцеву жительку і двох продавчинь, мешканок Ужгорода. Тепер на цих підприємців накладено штраф у розмірі понад сто тисяч гривень за кожного неоформленого працівника.