У Києві обговорювали обговорювали smart city технології та впровадження інноваційних рішень у містах

3 роки ago admin 0

Працівники Ужгородської міської ради за сприяння Асоціації міст України взяли напередодні участь у роботі Kyiv Smart City Forum 2018, де вже традиційно вітчизняні та закордонні фахівці обговорюють smart city технології та впровадження інноваційних рішень у містах.

Вітаючи учасників форуму, де на 6 секціях, у півтора десятка демозон виступали півсотні спікерів, міський голова Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко нагадав, що свого часу форум започаткували для реалізації глобальної мети: щоб українська столиця стала одним із найбільш технологічно розвинених міст світу.

Започаткувати нові ідеї, дізнатися досвід інших, у тому числі провідних країн світу, поділитися напрацьованим для цього на Kyiv Smart City Forum збираються вже третій рік поспіль і він став у своєму напрямку однією з головних подій Східної Європи. Провідні українські та світові урбаністи, представники технологічних компаній, експерти напередодні у Києві обговорювали найактуальніші інноваційні smart-рішення, які сьогодні вже впроваджуються в інфраструктуру не лише іноземних, а й українських міст.

Світова тенденція – зростання кількості населення у містах. Як зазначив один зі спікерів, необхідно світову тотальну урбанізацію зробити більш комфортною, бо людей у містах усе більше, а ресурсів усе менше.

За словами Віталія Кличка, smart-технології розвиваються в кількох напрямках. Наприклад, те, що може використовувати мешканець міста для себе чи своєї родини, щоб зекономити час і зусилля: записати, «не встаючи з дивана», дитину в дитсадок, визначити час на прийом до лікаря чи переглянути, що саме в цю хвилину дитина робить у садочку.

Інший напрямок: акумулювання всіх показників для прийняття управлінських рішень на рівні міста, коли міський голова, його заступники чи профільні фахівці можуть бачити статистику, скажімо, скільки записів на прийом до лікаря, до спеціалістів яких саме профілів, яка динаміка звернень, як триває підписання декларацій із сімейними лікарями тощо або ж скільки звернень по соціальну допомогу, якого саме характеру. Важливий напрямок і прозорість усіх дій влади, запобігання корупційним ризикам – кожна людина може бачити прийняті і плановані рішення, як і на що використовуються бюджетні кошти, долучатися до прийняття міських рішень.

Ще один напрям – впровадження технологій, які роблять комфортнішим, безпечнішим життя у місті, розвивають інфраструктуру. Так, впровадження комплексної програми, яка аналітично опрацьовує потік неструктурованих даних із різних джерел і носіїв, у тому числі з відеокамер, в одному з міст практично до нуля звела крадіжки авто. За іншим рішенням управління трафіком транспорту можна використовувати для зменшення: рівня забрудненості, заторів на дорогах, міського шуму, собівартості поїздок, водночас зі зростанням безпеки людей, швидкості переміщення. Визначено, що просто заміна ламп вуличного освітлення на світлодіодні дає лише до 40% економії, тоді як інтелектуальна система управління освітленням дозволяє досягти додаткової значної економії, використовуючи розрахунки кривої сили світла, залежності яскравості освітлення від інтенсивності руху транспортних засобів чи пішоходів. При цьому зекономлений ресурс можна скерувати на розширення міських зон вільного wi-fi, роботу паркоматів, заряджальних станцій для мобільних телефонів і навіть авто, ще багато іншого.

Як використовувати технологію блокчейну, чат-ботів, створювати smart сity стартами, яке обладнання вже можна придбати в Україні – все це представляли на Kyiv Smart City Forum 2018. Якщо ще кілька років тому ми не могли уявити, що з маленького пристрою зможемо керувати своїм будинком і приладами в ньому, то зараз так уже є можливість робити своє місто зручним і комфортним.

1 of 25