В Ужгороді відкрили виставку експонатів зі збірки родини народного артиста України та Вірменії Сергія Параджанова
6 років ago admin 0
![1](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/1-6-640x427.jpg)
Чимало раритетних експонатів зі збірки родини народного артиста України та Вірменії Сергія Параджанова, із приватних колекцій речей, які належали кіномитцю і які він комусь подарував чи сам зробив, представили сьогодні в Ужгороді на виставці «Імпресія дотику».
На відкритті в історико-культурному комплексі «Совине гніздо» голова Товариства вірменської культури Закарпаття «Арарат» Карен Енокян відзначив, що Параджанов – людина, яка створила абсолютно новий для своєї епохи жанр – кіно-пісню.
Ужгородський міський голова Богдан Андріїв нагадав, що відомий польський режисер Анджей Вайда став на коліна і поцілував Параджанову руку, дякуючи за всесвітній шедевр «Тіні забутих предків». Богдан Євстафійович також подякував організаторам виставки та вірменській громаді Ужгорода за активну участь у житті міста і, скориставшись нагодою, привітав із Днем міста.
Голова ГО «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна» Олена Оганесян зазначила, що живе в Києві, колись навчалася в школі у Сваляві, а згодом 30 років прожила у Вірменії, тому сьогодні рада вітати край свого дитинства. Наголосила, що виставка міжнародна, оскільки речі, представлені на ній, зібрані з усього світу.
Пані Олена передала в подарунок для бібліотеки Ужгорода від режисера Романа Балаяна диск із фільмом «Ніч у музеї Параджанова».
Виставка «Імпресія дотику» триватиме у «Совиному гнізді» до 30 вересня. Олена Оганесян зазначила, що впродовж перших трьох днів рада буде на прохання відвідувачів детальніше розповісти про експонати виставки, відповісти на запитання.
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/2-6-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/3-6-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/4-6-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/5-7-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/6-5-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/7-7-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/8-5-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/9-5-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/10-3-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/11-2-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/12-2-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/13-2-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/14-1-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/15-1-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/16-1-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/17-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/18-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/19-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/20-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/21-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/22-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/23-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/24-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/25-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/26-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/27-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/28-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/29-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/30-589x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/31-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/32-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/33-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/34-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/35-627x420.jpg)
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/36-627x420.jpg)