Нові правила ввезення товарів з-за кордону: як працює Закарпатська митниця ДФС

6 років ago admin 0

За дорученням Уряду в зоні діяльності Закарпатської митниці ДФС здійснюються активні заходи, які покликані вести боротьбу з контрабандою та тіньовими схемами на кордоні. Зокрема,  активно ведеться робота щодо забезпечення дотримання громадянами законодавства з ввезення товарів на митну територію України у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі через автомобільні та залізничні пункти пропуску.

Іван Борсак, начальник митного поста «Тиса»: «Відслідковується по базі коли громадянин України виїжджав, скільки він перебував згідно до змін до Податкового кодексу, який був введений в дію з 1 січня 2018 року №2245-8. Встановлені часові норми перебування громадян, якими надається право ввозити ту чи іншу кількість товару в залежності від їхнього часу перебування за межами митної території України».

Мова йде про зміни в оподаткуванні ПДВ. Правила щодо сплати ввізного мита по ставці 10% залишились у чинній редакції Митного кодексу України (стаття 374).

Не оподатковуються податком на додану вартість операції з:

– ввезення товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин.

Тобто мова йде про фактичні часові обмеження, в той час як  «безподатковий» поріг в 500 євро залишається без змін.

Є об’єктом оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення товарів:

– сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 500 євро, при цьому базою оподаткування є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті;

– сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, але фізична особа, яка переміщує товар була відсутня в Україні менше ніж 24 години або в’їжджала в Україну частіше одного разу протягом 72 годин. Базою оподаткування у даному випадку є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Фахівці Закарпатської митниці зазначають, що постійно перевіряють дотримання норм законодавства громадянами з метою протидії незаконному ввезенню товарів на територію України без сплати податків шляхом застосування схеми подрібнення товарних партій.

Детальніше про ситуацію та думки громадян, які виникають під час митних формальностей на кордоні, дивіться у відеосюжеті: https://youtu.be/PBSbATb4wgs

ДФС у Закарпатській області