В Ужгородській міській раді провели навчання щодо дотримання вимог Закону “Про доступ до публічної інформації”

6 років ago admin 0

Навчання працівників структурних підрозділів та представників комунальних підприємств щодо дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» провели в Ужгородській міській раді.

Керуючий справами виконкому Олена Макара нагадала присутнім, що публічною є інформація, відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях, яка була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків або яка знаходиться у їх володінні чи інших розпорядників такої інформації.

Олена Михайлівна проаналізувала, як протягом дії цього Закону (із 2011 року) мінялася динаміка запитів до Ужгородської міської ради. Так, із 2017 року спостерігається тенденція до зменшення надходження інформаційних запитів (у 2016 р. – 1136, у 2017 р. – 1080, зі І півріччя 2018-го – 511), адже у 2016 році запрацював оновлений офіційний сайт міської ради, де можна знайти практично всю інформацію про діяльність ради, її структурних підрозділів, проекти та рішення міської ради і виконкому, розпорядження міського голови, протоколи сесії та засідань робочих депутатських груп тощо. До прикладу, починаючи із 2016-го, кількість оприлюднених на сайті рішень сесій та виконкому міської ради є однаковою з кількістю прийнятих рішень.

Олена Макара наголосила, що оприлюдненню інформації потрібно приділяти велику увагу, адже доступ до публічної інформації забезпечується не тільки наданням відповідей за запитами, а й систематичним та оперативним оприлюдненням інформації в офіційних друкованих виданнях та на офіційних сайтах у мережі інтернет.

Тому кожному структурному потрібно проаналізувати оприлюднені дані та актуалізувати – де це потрібно, систематично оновлювати її, – підкреслив начальник відділу комп’ютерного забезпечення управління програмного та комп’ютерного забезпечення Олександр Пуглик. Також він звернув увагу на роботу з наборами даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.

Начальник загального відділу Оксана Рудов проаналізувала типові проблеми, з якими стикаються структурні підрозділи при підготовці відповіде на запити.

Головний спеціаліст відділу позовної та претензійної роботи управління правового забезпечення міської ради Діана Гомза звернула увагу присутніх на висновок Верховного Суду: зважаючи на те, що комунальні підприємства створені органом місцевого самоврядування на основі комунального майна та здійснюють свою діяльність від імені територіальної громади, а тому всі прибутки комунальних підприємств є власністю територіальної громади – вони є розпорядниками інформації. Тож відповідно до ст.15 Закону «Про доступ до публічної інформації» КП зобов’язані як оприлюднювати інформацію про свою структуру, функції, повноваження, контакти, звітувати про роботу тощо, так і надавати відповіді на запити.

Оскільки комунальні підприємства не так часто стикалися в своїй роботі із Законом «Про доступ до публічної інформації», як структурні підрозділи міської ради, вирішили, що для них організують окреме навчання, а за потреби і кілька.

1 of 20