В Ужгороді втопився чоловік. Практичні поради рятувальників, як уникнути трагедії

4 місяці ago admin 0

Напередодні, 2 серпня, о 10:55 до Служби порятунку 101 повідомили про те, що в річці Уж на території міста імовірно втопився чоловік.

О 13:00 особовий склад водолазно-рятувального відділення м. Ужгород Аварійно-рятувального загону спеціального призначення знайшли тіло чоловіка 1968 року народження та передали правоохоронним органам.

Щоб відпочинок на воді був радісним, приємним,  а головне – безпечним, ужгородські рятувальники  звертаються до всіх із проханням: відпочиваючи, дотримуйтеся заходів безпеки. Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей, не нехтуйте застереженнями. Пам’ятайте, що через зневажливе ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо.

 Як діяти правильно?

Не жартуйте на воді. Не підпливайте під тих, хто купається. Не хапайте їх за ноги. Не «топіть». Без потреби не кличте на допомогу тощо.

 На воді – діти

Діти можуть купатися тільки під наглядом дорослих, які добре вміють плавати. Вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків. Навчити плавати свою дитину – обов’язок батьків, такий самий, як навчити її переходити вулицю.

Упевнено триматися на воді можна навчити за 5—7 днів, і це  вже перший крок до безпеки: діти тонуть не тільки у ставках і річках, але й у бочках із водою, в домашніх ваннах, залишені батьками, дорослими “буквально на одну хвилинку”.

Не лишайте  біля води малят. Вони можуть оступитися і впасти, захлинутися водою або потрапити в яму.

Чому це може статися?

Порушення правил безпеки залишаються головною причиною загибелі людей на воді. Утім, називають й іншу причину смерті на воді: спочатку самовпевненість, а потім страх. Але ж відомо, що від того, і від іншого часто рятують знання.

 У плавця починає судомити ногу

Знаючи, що це звичайна ситуація, ви повинні на секунду зануритися з головою у воду і, випроставши ногу, сильно рукою потягнути на себе за великий палець стопу.

Часто люди, не знаючи цього прийому, лякаються і, втрачаючи сили та збиваючи дихання, намагаються пливти до берега, а там уже – як поталанить.

 Не лише пливти, а й відпочивати

Одночасно з умінням плавати необхідно навчитися і відпочивати у воді.

Перший спосіб – лежачи на спині. Спокійно випростати руки і ноги, заплющити очі, лягти головою на воду і розслабитися, лише злегка допомагаючи собі утриматися в горизонтальному положенні. Набрати в легені повітря, затримати, повільно видихнути.

Другий спосіб – зіщулившись “поплавцем”.  Вдихнути, зануритися у воду, обійняти коліна руками і притиснути їх до тіла, стримуючи видих (але не напружуючись), повільно видихати у воду, а потім – знову швидкий вдих над водою і знову “поплавець”.

Якщо ви змерзли, треба робити нерухому (статичну) гімнастику, по черзі напружуючи руки і ноги.

Після відпочинку слід знову пливти до берега, періодично відпочиваючи.

У жодному разі не слід витрачати енергію на страх, принаймні, порадьте собі подумки, що боятися вже пізно – треба тільки діяти.

Той, хто вміє пропливти 10 метрів, пропливе і 100, якщо відпочиватиме.

Не забувайте: людське тіло легше за воду.