Чи звільняється від сплати єдиного податку «єдинник», що тривалий час

3 місяці ago admin 0

перебував на лікарняному?

На скільки місяців  «єдинника»  першої або другої групи, який не  використовує працю найманих осіб, може бути звільнено від сплати єдиного податку, якщо відповідно до листка непрацездатності хвороба розпочалась в одному місяці  та закінчилась у наступному місяці і тривала 30 або більше календарних днів?

Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники можуть здійснювати сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік) але не більш як до кінця поточного звітного року.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами доходів і зборів на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду  щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п. 295.2 зазначеної статті).

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженою копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу).

Інформація про період щорічної відпустки і термін тимчасової втрати працездатності  з обов’язковим доданням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (пп. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 Кодексу).

Пунктом 295.6 ст. 295 Податкового кодексу визначено, що суми єдиного податку, сплачені  відповідно до абзацу  другого  п. 295.1 і п. 295.5 цієї  статті, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів  з цього податку за заявою платника єдиного податку.

Помилково та/або надміру сплачені  суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в поряду, встановленому цим кодексом.

Отже,  платника єдиного податку першої і другої  групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку за період хвороби за умови подання таким платником заяви до органу доходів і зборів щодо терміну тимчасової втрати працездатності з доданням копії листка (листків) непрацездатності.

Таким чином, якщо платник єдиного податку хворів 30 і більше календарних днів  та при цьому хвороба розпочалась до 20 числа місяця та закінчилась у наступному місяці, то такий платник звільняється від сплати  єдиного податку лише за календарний  місяць, в якому почав хворіти, а за наступний календарний місяць, в якому відповідно до листка непрацездатності хворобо закінчилась, сплачує відповідно до норм Податкового кодексу.

 За матеріалами Хустської ОДПІ