В Ужгороді урочисто відкрили Чеський дім регіону

4 роки ago admin 0

Чеський дім регіону сьогодні, 28 червня, урочисто відкрили в Ужгороді за адресою вулиця Льва Толстого, 10б.

Рік тому була підписана угода про співробітництво між Закарпатською обласною радою та Устецьким краєм Чеської Республіки і, серед іншого, тоді домовилися про відкриття в обласному центрі Закарпаття Чеського дому, який буде місцем для тісних контактів між бізнесменами, громадськими організаціями, митцями, спортсменами та усіма громадянами наших країн.

Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, Гетьман Устецького краю Олдржих Бубенічек, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, заступник голови закарпатської ОДА Віктор Мікулін, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв перерізали символічну стрічку до нового приміщення та залишили підписи в Книзі почесних гостей.

Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, вітаючи гостей урочистого відкриття, наголосив, що Україна – надійний партнер Чеської Республіки в усіх сферах. За його словами, про значний інтерес чеських громадян до Закарпаття свідчить те, що всі краї цієї держави прагнуть налагодити з нашим регіоном тісну співпрацю.

Гетьман Устецького краю Олдржих Бубенічек зазначив, що саме в Чеському домі регіону можна дізнатися, який чудовий Устецький край, тут представлено порцеляну і скло, які виготовляють у цій місцевості, зразки вин, інформацію про мінеральні води і рекреаційні можливості, пам’ятки природи та культури. Однією зі складових співпраці Закарпаття та Устецького регіону має бути активний обмін туристами, а відтак і спортсменами, мистецькими колективами, учнями середніх шкіл та студентами.

Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс висловив сподівання, що з відкриттям Чеського дому регіону почнеться новий етап співпраці з Чеською Республікою, буде започатковано ще більше успішних проектів, компаній, які принесуть користь обом регіонам, зміцнять добробут жителів. Нагадав також, що підприємство «Єврокар» – дуже хороший приклад співпраці Чехії не лише із Закарпаттям, а й з усією Україною.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв привітав усіх із Днем Конституції України і наголосив: «Переконаний, що сюди, у Чеський дім регіону, будуть приїздити не лише з усього Закарпаття, а й з усієї України». Також Богдан Євстафійович побажав усім гостям приємного перебування в Ужгороді – місті, яке колись входило до складу Чехословацької Республіки і в ті часи збагатилося кварталами чудової архітектури.

Керівнику Чеського дому регіонів Павелу Мусілу вручили подарунок – привезені з Праги кілька книг першого Президента Чехословацької Республіки Томаша Масарика, видані у 30-х роках минулого століття. Відтак учасники відкриття поклали квіти до монументу Томашу Масарику в сквері, названому на його честь, який знаходиться поруч із набережною Незалежності.

1 of 36