У Хусті відкрили інклюзивно-ресурсний центр

4 роки ago admin 0

DSC00955для дітей з особливими освітніми потребами.

Днями у Хусті відкрили п`ятий за рахунком в області інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами. Установа знаходиться на базі Хустської ЗОШ I-III ст.№5. Тут для її функціонування виділили окремі приміщення на першому поверсі.

У новоствореному центрі досвідчені фахівці під керівництвом директора Лариси Шкромиди надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей, допомагатимуть у їхній соціальній адаптації, тісно співпрацюватимуть з навчальними закладами, а також консультуватимуть батьків. Колектив закладу проводитиме методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Для цих послуг тут обладнано кабінети логопеда, практичного психолога, олігофренопедагога, корекційного педагога, кабінет лікувальної фізкультури. При їх облаштуванні було зроблено акцент на розширення дверей для зручності в`їзду діток на інвалідних візках, а при вході у школу (із заднього подвір`я) встановлено пандусне кріплення.

З відкриттям установи працівників привітали Хустський міський голова Володимир Кащук, заступник міського голови – керуючий справами міськвиконкому Василь Сабадош, начальник управління освіти, релігій та у справах національностей Хустської міської ради Василь Мочарник, методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністраціі Наталія Бокоч, які пообіцяли всебічно сприяти у діяльності центру.

Невеличкий концерт присутнім подарували вихованці Хустської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату I-III ст. та учасники танцювального ансамблю “Хустяночка”.

“Відкриття інклюзивно-ресурсного центру в місті – вагома подія, адже він повинен забезпечувати супровід дітей з особливими освітніми потребами. Ми активно готувалися до цього, на сесії Хустської міської ради ухвалили рішення про передачу частини приміщень ЗОШ I-III ст. №5 під функціонування центру. У разі потреби розглядатимемо можливість віддати центру для потреб діток і інші приміщення у будівлі”, – зазначив Хустський міський голова Володимир Кащук.

До слова, на виконання Постанови КМУ від 9 серпня 2017 року № 588 “Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах” такі установи для дітей з особливими потребами повинні запрацювати до 1 вересня 2018 року по всій Україні.

Богдана Клекнер.

DSC00944 DSC00946 DSC00947 DSC00952 DSC00959 DSC00960 DSC00961 DSC00964 DSC00971 DSC00972 DSC00984 DSC00989