Зміна місцезнаходження ФОП – куди подавати  форму №1-ДФ та сплачувати ПДФО

3 роки ago admin 0

Згідно із ст. 66 Податкового кодексу України у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно – територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни його податкової адреси  контролюючими органами  за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків  проводяться процедури  відповідно зняття з обліку/взяття такого платника.

Частиною восьмою ст. 45 Бюджетного кодексу України встановлено, що в разі зміни  місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється  за місцем  попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Згідно з Порядком  обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом  Мінфіну України  від 09.12.2011 №1588  переведення платника податків до контролюючого органу за новим місцезнаходженням здійснюється протягом місяця з дня отримання інформації про зміну місцезнаходження, і в такому  випадку одночасно із зняттям з обліку фізичної особи – підприємця за основним місцем обліку здійснюється  взяття на облік за неосновним місцем обліку без подання ним заяви.

До закінчення року такий платник обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він  є платником податків до закінчення року, а  в контролюючому органі  за новим місцезнаходженням  (основне місце обліку) – з ознакою того, що він є платником  податків з наступного року.

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством  мають сплачуватися  на території  адміністративно – територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника, а контролюючий орган  стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів.

 За матеріалами Хустської ОДПІ