«Квадратні метри» закарпатців принесли до казни понад 13,3 млн гривень

4 роки ago admin 0

За статистикою Головного фіскального відомства Закарпаття, надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який сплачений фізичними та юридичними особами за об’єкти нежитлової нерухомості до регіональних скарбничок протягом січня-квітня 2018 року склало 13,3 млн грн, що на 4,9 млн грн більше ніж торік за відповідний період.

У структурі надходжень основну частку сплати за квадратні метри складає податок, сплачений  юридичними особами – власниками об’єктів житлової нерухомості – 12,3 млн грн. Решту – 1 млн грн – сплатили фізичні особи.

У регіональній фіскальній службі нагадують, що до 1 липня 2018 року повідомлення – рішення про суму нарахованого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки отримають всі закарпатці (крім юридичних осіб), котрі володіють «зайвими» квадратними метрами житлової площі.

Тобто, цього року громадяни отримають повідомлення – рішення про сплату податку за 2017 рік, в якому буде зазначена сума до сплати за надлишкову житлову площу відповідно до рішень місцевих органів влади з врахуванням ставок, які діяли у минулому році.

Слід знати, оскільки власники нерухомого майна мають ще час для того, щоб провести звірку наявних в органах ДФС даних щодо власників майна та площ, фахівці органів ДФС області запрошують громадян, котрі володіють нерухомим майном, завітати в Центри обслуговування платників та провести звірку наявних в контролюючих органах даних.

Нагадаємо, громадяни цього року будуть сплачувати за 2017-ий рік, тому і ставка податку буде розрахована із мінімальної зарплати на 1 січня 2017 року – 3200 грн.

ДФС у Закарпатській області