В Ужгороді запроваджують новий інструмент взаємодії громадян з владою – публічні консультації

6 років ago admin 0

 

У понеділок, 7 травня 2018 року о 13 год. у малому залі Ужгородської міської ради (пл. Поштова, 3) відбудеться прес-конференція з презентації першої теми для електронних публічних консультацій.

 

Що таке публічні консультації?

Це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає  можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи місцевого самоврядування.

Публічні консультації в Ужгороді розпочнуться з надзвичайно цікавої та дискусійної теми, над якою представники міської ради і громади працюють вже протягом двох років. Зокрема, мова піде про каштанову алею на Київській набережній, яка вражена мінуючою міллю та невдало кронована. Лікування від молі коштовне і малоефективне, оскільки потребує щорічних ін’єкцій. За рекомендацією кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ пропонується поступова підсадка між каштанами інших порід дерев.

Обрати із кількох варіантів порід дерев пропонується із застосуванням електронного сервісу “Ваша думка”.  Принцип роботи он-лайн ресурсу «Ваша Думка» полягає в можливості винести на розгляд громади питання з варіантами відповідей, які можна підтримати за допомогою смс або ж на сайті ресурсу.

            Яким чином можна буде зробити свій вибір?

Про це – під час прес-конференції, 7 травня 2018 року о 13 год. у малому залі Ужгородської міської ради розкажуть:

Олена Макара, керуючий справами виконкому Ужгородської міської ради,

Микола Яцков, регіональний координатор Інституту “Республіка”,

Ярослава Гасинець, декан біологічного факультету УжНУ,

Інна Бесеганич, доцент кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ, дендролог,

Андрій Сойма, заступник декана біологічного факультету УжНУ, викладач кафедри ботаніки, ландшафтний дизайнер,

Віталій Симочко, завідувач кафедри плодоовочівництва і виноградарства біологічного факультету УжНУ, фітопатолог.

 

            Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка».

            Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).