Продавчині працювали нелегально, тож на власниць магазинів чекає чималий штраф

6 років ago admin 0

Відколи відповідальність за порушення вимог трудового законодавства суттєво посилилася, а з початку 2018 року розміри штрафів у зв’язку із збільшенням «мінімалки» знову зросли, чимало громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність, поспішили офіційно оформити власні документи чи документи своїх найманих працівників.

Але окремі суб’єкти господарювання і досі вигадують різні способи, як обійти закон. Одним з них є підміна трудового договору цивільно-правовою угодою. Так, під час проведення інспекційного відвідування у торговельній точці, що розмістилася в орендованому приміщенні одного з магазинів Берегова,  фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області виявили 31-річну продавчиню, яка працювала нелегально. За словами молодої жінки, її трудова діяльність триває близько місяця, але жодного договору  з власницею крамниці вона не укладала. Щоправда, остання з цього приводу мала іншу думку, на підтвердження якої представила перевіряючим цивільно-правовий договір, підписаний її працівницею за два дні до проведення інспектування. Оскільки, як було встановлено під час інспекційного відвідування, продавчиня  надавала послуги з реалізації товарів в магазині, тобто фактично здійснювала трудову функцію продавця, то відбулася фактична підміна трудового договору цивільно-правовим. У зв’язку з цим на фізичну особу-підприємця накладено штраф у розмірі 111690 тисяч гривень.

А ось власниця іншої крамниці, вже в місті Ужгороді, навіть не переймалася  оформленням трудових договорів, допускаючи до роботи продавців  77-річну жительку села Розівка та 67-річну ужгородку.

Під час розгляду справи представник власниці магазину пояснила, буцімто старша із жінок приходить у магазин і добровільно приглядає за товаром. А інша – нібито також орендує це приміщення, де має власну торговельну точку. Однак жодних документальних підтверджень на час розгляду справи довірена особа так і не змогла представити. Тому приватному підприємцю доведеться сплатити штраф у сумі 223380 гривень.