Відсутність робочої сили в агросекторі підштовхує виробників до цілковитої автоматизації

2 роки ago admin 0

На початку лютого в Берліні пройшла найбільша світова виставка фруктово-овочевої галузі Fruit Logistica. Фахівці зі всього світу зібралися тут, аби дізнатися про численні інновації: нові сорти фруктів і овочів, екологічне пакування, моніторинг виробництва, пише SEEDS.

До заходу долучилися 1994 учасники із 87 країн світу. Вони розмістили свої стенди на площі 112 тис. кв. м. Свій стенд із плодово-ягідною продукцією традиційно представили й українські виробники.

До основних тем виставки увійшла логістика, а також впровадження техніки та технологій в агросекторі. І це не забаганки власників ферм, а вимушені кроки, розповів Андрій Марущак, комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс‎»‎‎, який був одним з учасників міжнародного заходу.

«На сьогодні основна проблема в світі – відсутність робочої сили в агросекторі. З кожним роком вона стає дедалі гострішою. Тож фахівці роблять все можливе для вирішення цієї проблеми. Наприклад, вони намагаються активно впроваджувати роботів на сортувальних лініях, а також звертатися до оптичного сортування фруктів, ягід та овочів», – говорить Андрій Марущак.

Сьогодні фахівці докладають максимум зусиль для мінімізації впливу людського фактору на роботу. І щороку нові розробки стають дедалі розумнішими.

За словами Андрія Марущака, під час Fruit Logistica він зміг ознайомитися і з новим обладнанням для закладання продукції на зберігання від партнерів із Нідерландів, та машинами для пакування овочів в паперову упаковку, що також є світовим трендом.

«Вони систематично вдосконалюють свої розробки, орієнтуючись на результати досліджень, проведених спільно з представниками Університету Вагенінгена. Наприклад, наразі фахівці проводять дослідження впливу концентрацій газів на зберігання фруктів та ягід», – додає комерційний директор «Ван Дайк Технікс‎»‎‎.

Цьогоріч на виставці Fruit Logistica вперше представили понад 30 світових інновацій. Зокрема компанія Carton Pack розробила тару з пластику, отриманого з океанських відходів. Компанія Inkarta вирішила використовувати для пакування папір, виготовлений із відновлюваної сировини та повністю придатний для переробки.

Також на Fruit Logistica представили новий сорт білої полуниці преміум-класу Florida Pearl. Значну увагу організатори та учасники виставки приділили сектору органічних продуктів.

Ще однією з ключових тем для обговорення стала складна ситуація на ринку свіжої продукції. Фруктово-овочева промисловість доволі складна та делікатна через чутливість до температури природи її продуктів. До того ж рефрижераторні вантажі потребують гнучкості та контролю: одна перерва в дорозі може призвести до псування цінного вантажу.

Іншою гарячою темою на Fruit Logistica стала зміна поведінки клієнтів, особливо в Європі. Попит на свіжі овочі та фрукти зростає по всьому світу, а кінцеві споживачі стають більш усвідомленими щодо сталого розвитку.

Відтак сталому розвитку, який дозволить створити непорушний холодовий ланцюг на Fruit Logistica приділили особливу увагу, як і прозорості усіх бізнес-процесів холодового ланцюга на основі довіри та співпраці.

«Відвідування виставки Fruit Logistica, обов’язкове для тих хто розуміє як розвивається світова галузь і які технології використовують в світі», – наголосив Андрій Марущак.

Джерело @
seeds.org.ua