Вісім кваліфікаційних рівнів замість одинадцяти: Уряд прийняв Національну рамку кваліфікацій

4 роки ago admin 0

2 20Національна рамка кваліфікацій приведена у відповідність до Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя та відтепер містить вісім кваліфікаційних рівнів замість одинадцяти, як це було раніше. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив під час засідання сьогодні, 25 червня 2020 року.

 

“Запровадивши оновлену Національну рамку кваліфікацій, ми гармонізуємо її з європейськими стандартами та створюємо умови для спрощення взаємовизнання кваліфікацій. Нова рамка забезпечує порівнюваність та співставність освітніх і професійних кваліфікацій, які люди здобувають в Україні, із кваліфікаціями, отриманими за кордоном. Таким чином, отримавши освітні чи професійні кваліфікації у іншій країні, людина без проблем зможе підтвердити їх тут та без проблем працевлаштуватись”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Національна рамка кваліфікацій – це системний і структурований за компетентностями опис кваліфікаційних рівнів освіти. Кожен рівень характеризується сукупністю компетентностей особистості, знань, умінь, навичок та здатностей застосовувати знання.

Кваліфікації професійної (професійно-технічної) освіти відповідають 2, 3, 4 та 5 рівням Національної рамки кваліфікацій, кваліфікація фахової передвищої освіти – 5 рівню рамки. Кваліфікації вищої освіти відповідають: молодший бакалавр – 5 рівню НРК та короткому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти; бакалавр – 6 рівню НРК та першому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти; магістр – 7 рівню НРК та другому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти; доктор філософії та доктор мистецтва – 8 рівню НРК та третьому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти, а доктор наук – 8 рівню НРК.

Оновлена рамка кваліфікацій також поповнилась поняттями освітньої та професійної кваліфікацій і приведена у відповідність до змін, внесених до Законів України “Про освіту” і “Про вищу освіту”.

Національна рамка кваліфікацій призначена для використання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, установами та організаціями, закладами освіти, роботодавцями та іншими особами для розробки, ідентифікації, співвіднесення, визнання, планування і розвитку кваліфікацій.

За матеріалами

Міністерства освіти і науки України

    Подiбнi новини

    Відкрито онлайн-платформу для підвищення кваліфікації вчителів англійської мови

    admin 6 років ago
    Для вчителів англійської мови, які навчатимуть першачків вже з вересня цього року, відкрито онлайн-платформу для підвищення кваліфікації nus-english.com.ua Навчання на платформі є частиною комбінованого очно-дистанційного курсу, який є обов’язковим... Читати далi

    В Закарпатті переможців олімпіад нагородили дипломами і грошовими преміями (ФОТО)

    admin 2 роки ago
    Церемонія нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та переможців ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України проходила в Закарпатському обласному театрі драми та комедії.... Читати далi

    Офіційно: заклади освіти Закарпаття працюватимуть у дистанційному форматі!

    admin 2 роки ago
    У період з 10 по 14 жовтня заклади освіти Закарпатської області працюватимуть у дистанційному форматі (до кінця поточного тижня)! Про це повідомляє Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської... Читати далi