Ужгородський міський голова Богдан Андріїв провів розширену нараду
6 років ago admin 0
Участь у ній взяли керівники структурних підрозділів виконкому міської ради, головні лікарів медичних закладів, представники патрульної поліції, фіскальної служби.
Богдан Євстафійович поінформував про основні аспекти, про які йшлося напередодні у Тернополі на форумі представників органів місцевого самоврядування «День діалогу з владою». Готуючись до цього зібрання, Асоціація міст України, за словами Богдана Андріїва, зібрала від громад найактуальніші питання, які потребують вирішення на центральному рівні. Складено список зі 164 питань у 9 основних сферах життєдіяльності: місцеві фінанси, ЖКГ, освіта, соцзахист, охорона здоров’я, містобудування, земельні відносини, місцевий економічний розвиток, адмінпослуги, а також реформи місцевого самоврядування.
Участь у «Дні діалогу» взяв Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, чимало урядовців. У своєму виступі глава уряду сказав, зокрема, що наполягатиме на проведенні фіскальних перевірок будівельних компаній щодо сплати податків до бюджетів усіх рівнів, а також чіткого виконання законодавства про працю. Прем’єр наголосив, що сьогодні в будівельній галузі проглядається негативна тенденція, коли будуються тисячі квадратних метрів житла, при цьому не зводять об’єкти соціальної інфраструктури – садочки, школи, а також неналежним чином сплачують податки, нерідкими є випадки тіньової зайнятості на будівництвах.
Міський голова Богдан Андріїв запросив на сьогоднішню нараду заступника начальника – начальника відділення у місті Ужгороді Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області Марію Бадиду, підкреслив, що потрібно об’єднати зусилля міської влади, фіскальної служби, інспекції праці, щоб посилити контроль за оформленням найманих працівників. Бо від цього залежить повнота сплати податків і, відповідно, наповнення місцевих бюджетів.
В Ужгороді зараз ведеться понад 5 десятків будівництв. Інспектори праці департаменту праці і соціального захисту населення Ужгородської міської ради на виконання розпорядження Кабміну „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” проводитимуть наразі роз’яснювальну роботу, спілкуватимуться з керівниками будівельних організацій з питань офіційного працевлаштування робітників, задіяних на будові.
Мета – насамперед поінформувати роботодавців про відповідальність, передбачену за використання працівників без оформлення і нагадати найманим працівникам, що легальне працевлаштування – це гарантія захисту їхніх трудових прав.
Нагадаємо, штрафи за працівників-нелегалів дуже великі: відповідно до законодавства про працю, у 2018 році юридичні та фізичні особи-підприємці за фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору мають сплатити 111 690 гривень. Додатково накладається ще штраф на керівника підприємства – від 8,5 до 17 тисяч гривень.
До слова, за недопущення інспектора до перевірки, яка проводиться з метою виявлення нелегальних працівників чи виплати зарплати “в конверті”, працедавцю загрожує 372 300 гривень штрафу.