На Закарпатті тривають інформаційно-роз’яснювальні рейди з питань легального працевлаштування
6 років ago admin 0
Перший такий захід відбувся сьогодні в Ужгороді у рамках спільних домовленостей, досягнутих на недавній нараді між керівництвом Управління Держпраці у Закарпатській області та представниками Головних управлінь Пенсійного фонду України, Державної фіскальної служби, Нацполіції в Закарпатській області, органів місцевого самоврядування.
Учасники рейду під головуванням першого заступника начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василя Грицика побували на багатьох будівельних майданчиках міста, а також відвідали окремі ужгородські торговельні заклади.
– Метою цього заходу було насамперед поінформувати роботодавців про відповідальність, передбачену у разі використання незадекларованої праці, і нагадати найманим працівникам, що легальне працевлаштування – це гарантія захисту їх трудових прав,– каже Василь Грицик.
За словами посадовця, місця локації вибиралися не випадково, оскільки в області серед найбільш ризикованих у плані використання незадекларованої праці є дві галузі – будівництво і торгівля. Останнім часом тільки в Ужгороді ледь не щодня з’являється новий будмайданчик, де багато робітників працюють неофіційно. Не зменшується і кількість торговельних закладів, серед власників яких чомусь побутує практика приймати на роботу людей, особливо молодь або пенсіонерів, нелегально під виглядом стажування.
Рейд підтвердив факт використання нелегальної праці майже у всіх місцях, де побували його учасники. Принаймні це засвідчило прагнення робітників на окремих локаціях у будь-який спосіб уникнути зустрічі з представниками контролюючих органів. А дехто сам зізнався, мовляв, обіцяли укласти з ним трудовий договір, та наразі доводиться працювати, як то кажуть, «на віру».
Ще один цікавий момент. На одному з будівельних майданчиків працювали люди без спецодягу та засобів індивідуального захисту. Через незначний час після спілкування з представниками державних органів робітники вже виконували будівельні роботи у спецівках і захисних касках.
– Якщо навіть у такий спосіб вдасться врятувати чиєсь життя, здоров’я, посприяти працевлаштуванню навіть незначної кількості людей, то проведення інформаційно-роз’яснювального заходу, можна вважати, було небезкорисним, – резюмував перший заступник начальника Управління Держпраці.