Особливості заповнення колонок податкової декларації з рентної плати

4 місяці ago admin 0


Яка інформація щодо дозвільного документа зазначається СГ у колонках 4.1 – 4.4 додатка 4 прим. 1 до податкової декларації з рентної плати, якщо в реєстрі присвоєнь радіочастот загальних користувачів вказані статуси: «задіяне присвоєння радіочастоти» та/або «заплановане присвоєння радіочастоти», «заявлене присвоєння радіочастоти»?

Законом України від 21.05.2024 № 3721-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про електронні комунікації» щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України» (далі – Закон № 3721), який набрав чинності з 01.07.2024, внесено зміни до порядку оподаткування рентною платою за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України.

Об’єктом оподаткування рентною платою за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України (далі – рентна плата) є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена у відповідних ліцензіях, дозволах та присвоєннях, визначених у п. 254.1 ст. 254 ПКУ.

Платники рентної плати обчислюють суму рентної плати виходячи з виду радіозв’язку, розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону окремо, в частині фактичної тривалості (календарних днів) дії дозвільного документа у звітному періоді.

Водночас, Законом України від 16 грудня 2020 року № 1089-IX «Про електронні комунікації» (далі – Закон № 1089), який 01.01.2022 набрав чинності, визнано втрату чинності Законом України від 01 червня 2000 року № 1770-III «Про радіочастотний ресурс України», відповідно до якого було передбачено видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та порядок отримання дозволів на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою.

Дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів, видані до дня набрання чинності Законом № 1089, та умови цих дозволів набувають статусу присвоєння радіочастот. Продовження строку дії таких присвоєнь радіочастот здійснюється відповідно до Закону № 1089 (абзац перший п. 5 розд. XIX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1089).

Присвоєння радіочастоти – це внесення параметрів та визначених умов експлуатації радіообладнання, радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення із статусом задіяного присвоєння радіочастоти (смуги, номіналу або радіочастотного каналу) до реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів або до реєстру присвоєнь радіочастот спеціальних користувачів (п. 89 ст. 2 Закону № 1089).

Пунктами 31 – 33 ст. 2 Закону № 1089 визначено, що:

задіяне присвоєння радіочастоти – це присвоєння радіочастоти для відповідного радіообладнання, випромінювального пристрою, радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою спеціального призначення, введеного в експлуатацію у визначеному законодавством порядку;

заплановане присвоєння радіочастоти – присвоєння радіочастоти для відповідного радіообладнання, випромінювального пристрою, радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою спеціального призначення, для якого процедура розрахунку електромагнітної сумісності виконана з позитивним результатом;

заявлене присвоєння радіочастоти – присвоєння радіочастоти для відповідного радіообладнання, випромінювального пристрою, радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою спеціального призначення, для якого розпочата процедура розрахунку електромагнітної сумісності.

Відповідно до п. 3 розд. ІІ Порядку ведення реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку від 17 серпня 2022 року № 149 реєстр присвоєнь радіочастот загальних користувачів є загальнодоступним та містить, зокрема, інформацію про присвоєння радіочастот:

номер присвоєння радіочастоти радіообладнанню (випромінювальному пристрою);

статус присвоєння радіочастоти;

дата присвоєння статусу;

строк дії статусу присвоєння радіочастоти;

регіон;

населений пункт;

назва/тип радіообладнання;

присвоєні номінали (смуги, канали) радіочастот приймання/передавання, МГц.

Форма податкової декларації з рентної плати (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, який станом на дату надання відповіді проходить процедуру приведення у відповідність до норм Закону № 3721. Невід’ємною частиною Декларації є додатки. Зокрема, розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України здійснюється у додатку 4 прим. 1 до Декларації.

Колонки 4.1 – 4.5 Додатка заповнюється згідно з документом, що надає право на користування радіочастотним ресурсом (примітка 8 до Додатка).

Оскільки присвоєний статус радіочастоти «задіяне присвоєння радіочастоти» в реєстрі присвоєнь радіочастот загальних користувачів надає право на користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом), то в колонках 4.1 – 4.5 Додатка зазначається інформація, яка міститься в такому реєстрі:

у колонці 4.1 – про вид дозвільного документа, а саме: «відомості з реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів»;

у колонці 4.2 – номер присвоєння радіочастоти радіообладнанню;

у колонці 4.3 – дата присвоєння статусу «задіяне присвоєння радіочастоти» (дд.мм.рррр);

у колонці 4.4 – строк дії статусу присвоєння радіочастоти «задіяне присвоєння радіочастоти» (дд.мм.рррр).

ДПС у Закарпатській області