В Україні переписали правила для власників нерухомості: як тепер оформлювати права на квартири, будинки

2 тижні ago admin 0


В Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості після завершення будівництва. Тепер після введення об’єкта будівництва в експлуатацію права власності на нього можна реєструвати автоматично – без участі державного реєстратора.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій (Мінрозвитку). Там зазначили, що сервіс дозволяє Державному реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП) отримувати від Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) інформацію про введення в експлуатацію об’єктів закінченого будівництва, щодо яких у реєстрі зареєстровано спеціальне майнове право (СМП) на:

  • подільні об’єкти незавершеного будівництва (будинок);
  • майбутні об’єкти нерухомості (квартири, машиномісця/паркомісця, інші приміщення);
  • зареєстроване СМП або право власності на неподільні об’єкти незавершеного будівництва (садові/житлові/дачні будинки тощо).

“Функціонал дає можливість одночасного автоматичного оновлення технічних характеристик таких об’єктів нерухомості через внесення змін до відповідних розділів, реєстрації права власності. Замість раніше зареєстрованого СМП”, – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: це відбувається на підставі отриманих від ЄДЕССБ відомостей у передбачених законодавством випадках реєстрації обтяжень. А також під час:

  • внесення відомостей щодо спільної власності власників квартир та/або нежитлових приміщень на такі об’єкти нерухомості;
  • вчинення інших реєстраційних дій.

Загалом, зазначається, функціонал розширює перелік адміністративних послуг, що надаються в автоматичному режимі. Що, стверджується:

  • спрощує та покращує якість їх надання;
  • зменшує навантаження на державних реєстраторів.

Крім цього, запевнили в міністерстві, він підвищує рівень захищеності прав осіб на нерухоме майно. Оскільки “виключає можливість проведення державної реєстрації на підставі сфальшованих документів, які можуть бути подані державному реєстратору”.

Джерело @

Oboz.ua