Український бізнес попередив про звільнення та відправку у відпустку без утримання тисяч працівників

5 днів ago admin 0


В Україні вже найближчим часом може зупинитися багато підприємств. Це призведе до звільнення або, в кращому разі, до відправки у відпустку без утримання більшості працівників цих підприємств. Тисячі працівників та їхніх родин залишаться без засобів до існування.

До цього може призвести нова умова, висунута урядом українському бізнесу. Для здійснення безперервної подачі електроенергії підприємствам вони мають імпортувати щонайменше 80% від обсягу електроенергії, яка ними використовується. Бізнес і раніше, при імпорті 50% електроенергії, ледве виживав. А нові умови зроблять його зовсім неконкурентоспроможним. А отже, доведеться закривати підприємства.

Про це йшлося на нараді, організованій Федерацією роботодавців України.

Зокрема, директор “Дніпроспецсталь – Енерго” Василь Гончарук заявив, що закупівля за кордоном 80% від споживаної енергії поставить підприємства за межу виживання. Адже імпортна енергія надзвичайно дорога. Вона різко підвищить собівартість продукції, що призведе до зниження конкурентоспроможності підприємств. А отже, вони будуть змушені скорочувати обсяги виробництва.

“Якщо уявити, що ми у лікаря на огляді, і нас запитують, що ми відчуваємо, ми скаржимося на біль. Перший біль – це суттєве подорожчання енергоресурсу, що тягне за собою подорожчання продукції, яку ми експортуємо. Це призводить до другого нашого болю – це зниження нашої конкурентності на зовнішніх ринках, що не дає нам змоги залучати кошти, реінвестувати і якось виживати в нинішніх складних умовах”, – використав медичну аналогію Гончарук.

Бізнес буде змушений масово скорочувати працівників.

Таким чином, другий “біль” призведе до неминучого скорочення обсягів виробництва, а отже, і до скорочення робочих місць. Причому у багатьох звільнених працівників майже нульова ймовірність знайти собі нову роботу. Гончарук навів приклад: група компаній “Дніпроспецсталь – Енерго” налічує близько 9 тисяч працівників. При цьому третина з них працює на підприємствах Нікополя, який розташований у зоні бойових дій. Там просто немає ніякої іншої роботи. А отже, і звільнені працівники, і їхні сім’ї будуть приречені на голодне існування, вже не кажучи про те, що бюджетних надходжень від непрацюючих підприємств не буде.

Бізнес мислить державно і не вимагає для себе якихось особливих привілеїв, каже Василь Гончарук. Тому він не випрошує собі дешевих енергоресурсів чи якихось інших преференцій, а просить лише залишити йому 50%-у квоту на імпорт електроенергії, як було раніше.

Джерело @

Today