ШВЕЦІЯ ПІДТРИМАЄ УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК-ПІДПРИЄМНИЦЬ ГРАНТАМИ НА РОЗВИТОК БІЗНЕСУ

2 місяці ago admin 0


Мінекономіки повідомило про зацікавленість уряду європейських партнерів розвивати цей напрямок.

Розвиток українського жіночого підприємництва підтримує Швеція. Зокрема для розвитку такого напрямку бізнесу, Швеція надаватиме Україні відповідні гранти. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Пріоритетній напрямки шведсько-українського бізнес-розвитку є наразі надання грантів на розвиток бізнесу та для зменшення гендерного розриву в оплаті праці. Пріоритетом цього проєкту стане спроба скоротити такі розриви і подолати різницю між жінками та чоловіками в оплаті праці. Наразі український уряд прогнозує відповідне зменшення відмінності між оплатою праці чоловіків і жінок з 18,6% до 13,6% до 2030 року.

Україна своє чергою повідомила представників шведського уряду, що жінки мають бажання перенавчатись та пробувати свої сили у новому напрямку розвитку та професійних спеціалізаціях. Зокрема, жінки все частіше засвоюють “чоловічі” професії на будівництві, у галузі розмінування, переробній промисловості. “Сторони обговорили можливості участі Швеції в освітніх програмах для жінок-підприємців, аби вони з новими навичками та знаннями повертались відбудовувати Україну”, – зазначається у пресрелізі Мінекономіки.

З 2021 року, українці зареєстрували понад 500 тисяч юридичних осіб в організаційній формі “фізична особа-підприємець” за допомогою порталу ДІя. За підрахунками Міністерства юстиції України, найбільшу частку серед зареєстрованих через електронний ресурс є жінки – 52%. Чоловіки рідше звертаються до реєстрації ФОП-підприємництва – 48% користувачів.

Джерело @

Дзеркало тижня