Щодо відображення в «Електронному кабінеті платника» дати, за якою взято на облік ФО, що провадить незалежну професійну діяльність

2 місяці ago admin 0


Податківці роз’яснюють, коли в розділі «Реєстраційні дані» меню «Облік платників податків» Електронного кабінету відображається дата, за якою взято на облік ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання ПКУ та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, в тому числі, шляхом, перегляду інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, здійсненням податкового контролю.

Порядок функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет» визначається наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.08.2017 за № 942/30810 (із змінами).

Згідно з пунктом 3 розділу ІІ Порядку Електронний кабінет в процесі функціонування взаємодіє з іншими інформаційно-комунікаційними системами ДПС.

Розділ «Реєстраційні дані» меню «Облікові дані платника» приватної частини Електронного кабінету забезпечує можливість перегляду платником інформації щодо його реєстраційних даних, в тому числі інформації стосовно дати взяття на облік самозайнятої особи.

Відповідно до п. 65.3 ст. 65 ПКУ та п.п. 1 п. 6.7 розд. VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями для взяття на облік фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність зобов’язана подати до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання:

заяву (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) за формою № 5-ОПП (далі – заява за ф. № 5-ОПП) (додаток 8 до Порядку № 1588);

копію документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності, визначеного у п.п. 1 п. 6.7 розд. VI Порядку № 1588.

Відповідно до п. 65.4 ст. 65 ПКУ та п.п. 3 п. 6.7 розд. VI Порядку № 1588 контролюючий орган відмовляє в розгляді документів, поданих для взяття на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, у разі:

наявності обмежень на провадження незалежної професійної діяльності, встановлених законодавством;

коли документи подані за неналежним місцем обліку;

коли документи не відповідають встановленим вимогам, подані не в повному обсязі або коли зазначені в різних документах відомості є взаємно невідповідними;

коли фізична особа вже взята на облік як самозайнята особа;

неподання для реєстрації особою, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.

Після усунення причин, що були підставою для відмови у взятті на облік такої самозайнятої особи, фізична особа може повторно подати документи для взяття на облік.

За загальними правилами та у разі відсутності підстав для відмови у взятті на облік фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, взяття на облік в контролюючих органах здійснюється у день прийняття заяви за ф. № 5-ОПП (п. 65.5 ст. 65 ПКУ та п.п. 3 п. 6.7 розд. VI Порядку № 1588).

ДПС у Закарпатській області