Правила купівлі долара змінять: у НБУ розповіли про домовленості з МВФ

3 місяці ago admin 0


Місія МВФ щодо третього перегляду програми “Механізм розширеного фінансування” (The Extended Fund Facility, EFF) завершила роботу. Серед домовленостей – Нацбанк планує і надалі пом’якшувати валютні обмеження. При цьому конкретні кроки озвучено не було.

Про це йдеться в публікації НБУ. “Кожен крок у цьому напрямі здійснюватиметься зважено та поступово, відповідно до Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування”, – пояснили в НБУ.

Досягнуто угоди на рівні персоналу (Staff-Level Agreement, SLA). Ця угода підлягає схваленню Радою виконавчих директорів МВФ, яка розгляне її найближчими тижнями. Україна виконала всі структурні маяки та всі, крім одного, кількісні критерії ефективності (йдеться про незначне недотримання нижньої межі податкових надходжень, що пов’язано з блокуванням кордонів).

Враховуючи це, Рада виконавчих директорів МВФ розгляне питання щодо надання Україні траншу в сумі близько 880 млн дол. в еквіваленті. “Чергова успішна угода на рівні персоналу свідчить про незмінний вектор нашої політики. Ми й надалі будемо виконувати взяті на себе зобов’язання, щоб посилити макрофінансову стійкість України та отримати необхідне фінансування від міжнародних партнерів та наблизити вступ до ЄС”, – сказав голова НБУ Андрій Пишний.

Під час роботи Місії було окреслено подальші пріоритети фінансового сектору країни. Серед них – посилення нагляду та системи фінансової безпеки, поглиблення інфраструктури фінансового ринку, зокрема платіжної системи, а також відновлення регулярної оцінки стійкості та, коли дозволять умови, завершення незалежної оцінки якості активів.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев також зазначив: попри надскладні обставини Україна виконала всі структурні маяки та всі кількісні критерії ефективності, крім одного. Щодо останнього, його невиконання пов’язано із блокуванням кордонів та меншим надходженням відповідних податкових платежів у лютому.

За результатами переговорів МВФ підтвердив, що:

  • Україна вжила належних заходів для підтримки бюджетної ліквідності на початку року в умовах невизначеності щодо міжнародної підтримки;
  • Фінансова система України залишається стабільною та ліквідною;
  • Валютний ринок України залишається стійким після переходу до режиму керованої гнучкості;
  • Україна є відданою виконанню свої зобов’язань, реалізації структурних реформ, спрямованих на збереження макрофінансової стабільності і наближення членства в ЄС.

Джерело @

Обозреватель