Коли вперше подається розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника за новою формою?

3 місяці ago admin 0


Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області дають відповідь на запитання: “Коли вперше подається розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника за новою формою з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 09.11.2023 № 1935 та за яким ідентифікатором форми?”

Для набуття або підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи відповідно до вимог п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України сільськогосподарські товаровиробники подають не пізніше 20 лютого поточного року:

загальну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи;

звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи;

відомості про наявність земельних ділянок, які є невід’ємною частиною податкової декларації;

розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 09.11.2023 № 1935 «Про внесення змін до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.11.2023 за № 2024/41080 (далі – Наказ № 1935), внесено зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника, подання якого є обов’язковим при набутті або підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи.

Наказ № 1935 набирає чинності з дня його офіційного опублікування – 05.01.2024.

Згідно із загальним правилом, визначеним ПКУ, до визначення нових форм декларацій (розрахунків) діють чинні форми декларацій (розрахунків).

Водночас, враховуючи вимоги п. 46.6 ст. 46 ПКУ, розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника (далі – Розрахунок) – це інформаційне декларування, яке містить економічні відомості про суб’єктів оподаткування, що не стосуються обчислення податків, тому нова форма такого Розрахунку, діюча відповідно до Наказу № 1935, є чинною у 2024 році.

Державна податкова служба рекомендує платникам єдиного податку четвертої групи подати до 20 лютого 2024 року Розрахунок по новій формі звітності, а платникам, які вже подали Розрахунок, надати новий звітний Розрахунок.

Нагадуємо, що четверту групу можуть обрати сільськогосподарські товаровиробники, в яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

При цьому зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника по новій формі звітності надають можливість платнику скоригувати загальну суму доходу сільськогосподарського товаровиробника під кредитні резерви, що, в свою чергу, вплине на розмір частки сільськогосподарського товаровиробництва та на можливість залишення платника на спрощеній системі оподаткування.

Відповідні роз’яснення розміщені на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Повідомлення та нагадування/До уваги cільськогосподарських товаровиробників, які планують набути або підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2024 рік! (опубліковано 09.02.2024) (https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/754478.html).

Крім того, на вебпорталі ДПС в рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщено Розрахунок (в редакції Наказу № 1935) за ідентифікатором форми J0303310.

ДПС у Закарпатській області