Нюанси подання загальної податкової декларації платника ЄП четвертої групи для переходу на спрощену систему оподаткування

2 тижні ago admin 0


До якого контролюючого органу у разі зміни податкової адреси, що пов’язана зі зміною адміністративного району ЮО – сільськогосподарський товаровиробник подає загальну податкову декларацію платника ЄП четвертої групи для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника ЄП?

Відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року, зокрема, загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку).

Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 зі змінами та доповненнями (далі – Декларація).

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (абзац перший п. 45.2 ст. 45 ПКУ).

У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси (п. 294.7 ст. 294 ПКУ).

Таким чином, у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району юридична особа – сільськогосподарський товаровиробник для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подає загальну Декларацію на поточний рік до контролюючого органу за місцем перебування на податковому обліку, тобто за новою податковою адресою.

ДПС у Закарпатській області