Кабмін готує реформу для виробництва електрокарів в Україні

3 тижні ago admin 0


Для виробництва батарейних електрокарів планується розвивати та використовувати локальні джерела літію.

Український уряд найближчим часом планує поширити можливості Дія.City на компанії, які займаються виробництвом біонічних протезів та електромобілів. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив 8 лютого на форумі, присвяченому другій річниці Дія City. За словами очільника Кабміну, планується налагодити виробництво електромобілів не лише для внутрішнього ринку, але й для експорту.

За словами прем’єр-міністра, внутрішні потреби щодо електрокарів в Україні доволі високі. На думку Дениса Шмигаля, на насичення національного ринку наша держава зможе працювати наступні 5-10 років. Водночас голова уряду не уточнив, про які потенційні обсяги виробництва йдеться. 

Денис Шмигаль зазначив, що для виробництва батарей електрокарів планується розвивати та використовувати локальні джерела літію. Крім того, найближчим часом в Україні збираються поширити можливості Дія.City (правовий та податковий простір для IT-компаній) на ті підприємства, які займаються виробництвом електромобілів, а також біонічних протезів. 

“Після російського вторгнення ми дозволили оборонним технологічним компаніям використовувати Дія.City. Зараз їх там працює близько сотні. Це збільшує кількість defense-tech розробок, яких уже більше тисячі. Половина з них є пріоритетною для сил оборони. Ідеться про дрони, роботизовані системи, системи автоматизованого управління, зв’язку та захисту, РЕБ і багато іншого”, – додав прем’єр-міністр. 

Українці пересідають на електрокари

За 2023 рік в Україну імпортували 37 953 електрокарів, що є рекордною кількістю. Це на 300% більше, якщо порівнювати з 2021 роком. За підсумками минулого року, на електрокари припадає 10% від загальної кількості імпортованих в Україну авто. Найпопулярнішими марками в Україні стали Volkswagen, Tesla, Nissan, Renault та Honda. П’ятірка найпопулярніших електрокарів в Україні за 2023 рік така:

  • Nissan Leaf – 13,8% ринку; 
  • Volkswagen ID.4 – 9,9%;
  • Tesla Model 3 – 8,7%;
  • Volkswagen e-Golf – 7,8%;
  • Tesla Model Y – 5,8%. 

Джерело @

Informator.ua