Особливості заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи

4 місяці ago admin 0


Податківці роз’яснюють, яка інформація вказується в графах 6 та 7 рядка 10.14 розд. ІІ податкової декларації про майновий стан і доходи.

Об’єктом оподаткування для податку на доходи фізичних осіб контролюючої особи є частина скоригованого прибутку прибуток контрольованої іноземної компанії, пропорційна частці, якою володіє або яку контролює така фізична особа на останній день відповідного звітного періоду, щодо якого розраховується скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії, що обчислюється відповідно до правил, визначених ст. 39 прим. 2 ПКУ. Зазначена частина прибутку контрольованої іноземної компанії включається до складу загального річного оподатковуваного доходу контролюючої особи в порядку, визначеному п. 170.13 ст. 170 ПКУ.

Платник податку – резидент, що визнається контролюючою особою щодо контрольованої іноземної компанії, зобов’язаний визначити частину прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до положень ст. 39 прим. 2 ПКУ та включити її до загального оподатковуваного доходу, що відображається в річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та оподатковується за ставкою 18 відс., визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

Форма Декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами та доповненнями.

Додаток КІК «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначених з частини прибутку контрольованої іноземної компанії» (далі – Додаток КІК) до Декларації заповнюється окремо по кожній контрольованій іноземній компанії. Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, що підлягають сплаті з прибутку контрольованої іноземної компанії, розраховуються відповідно до положень ст. 39 прим. 2 ПКУ та підпунктів 170.13, 170.13 прим. 1 ст. 170 ПКУ.

Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету контролюючою особою із прибутку контрольованої іноземної компанії, визначається у рядку 05 табличної частини Додатка КІК, та розраховується за формулою: графа 3 рядка 05 = рядок 03 – рядок 04. Позитивне значення рядка 05 Додатка КІК переноситься до графи 6 рядка 10.14 Декларації.

Сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету контролюючою особою із прибутку контрольованої іноземної компанії, визначається у рядку 06 табличної частини Додатка КІК, та розраховується за формулою: графа 3 рядка 06 = рядок 02 х 1,5% (ставка військового збору). Позитивне значення рядка 06 Додатка КІК переноситься до графи 7 рядка 10.14 Декларації.

Згідно з приміткою 8 до Декларації у рядку 10.14 «Частина прибутку контрольованої іноземної компанії (додаток(и) КІК)» розд. ІІ Декларації проставляється кількість поданих додатків КІК за їх наявності.

При цьому, у графі 6 рядка 10.14 розд. ІІ Декларації вказується сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, із прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до вимог п. 170.13 ст. 170 ПКУ та є сумарним значенням графи 3 рядка 05 усіх додатків КІК.

У графі 7 рядка 10.14 розд. ІІ Декларації вказується сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, із прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до вимог п. 170.13 ст. 170 ПКУ та є сумарним значенням графи 3 рядка 06 усіх додатків КІК.

ДПС у Закарпатській області