Контроль за обігом підакцизної продукції: результати роботи податкової служби Закарпаття

5 місяців ago admin 0


Суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами на території Закарпатської області, у 2023 році за результатами декларування до територіальних громад регіону забезпечено надходження 147 млн гривень акцизного податку з роздрібного продажу алкогольних напоїв.

Зарахування частки акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів до місцевого бюджету територіальних громад Закарпатської області у 2023 році склало –247,6 млн гривень.

За напрямками роботи податкової служби Закарпаття щодо виявлення порушень законодавства у сфері обігу підакцизних товарів на території краю протягом 2023 року:

– проведено 509 фактичних перевірок з питань дотримання вимог законодавства суб’єктами господарювання у сфері обігу підакцизної продукції, за результатами яких донараховано штрафних санкцій на суму 7,9 млн гривень.

– анульовано 874 ліцензій на право роздрібної торгівлі, в т. ч. 541 ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами та 322 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

За реалізацію алкогольних та/або тютюнових виробів неповнолітнім громадянам притягнуто до фінансової відповідальності 4 суб’єктів господарювання на загальну суму 27,2 тис гривень.

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області звертають увагу платників податків, що сумлінне виконання норм Податкового кодексу України, іншого законодавства та повнота сплати податків – важливі фактори, які сьогодні забезпечують стабільну роботу економіки держави.

У відомстві закликають суб’єктів господарювання працювати прозоро, без порушень!

ДПС у Закарпатській області