Перше в Україні місто планує повністю перейти на зелену енергетику

6 місяців ago admin 0


Наразі місто розробило план, що передбачає перехід на 100% відновлювані джерела енергії – найближчим часом його планують ухвалити.

Славутич планує повністю перейти на відновлювані джерела енергії, розповів мер міста Юрій Фомічев.

Наразі місто розробило план «Power Славутич», що передбачає перехід на 100% відновлювані джерела енергії – найближчим часом його планують ухвалити. Міський голова розповів, що вважає план реалістичним, а Славутич – це «єдине місто в Україні, яке готове впроваджувати такі зміни». Він додав, що для Славутича як для «міста атомників» енергоефективність – це першочерговий напрямок.

У міста невеликий бюджет на розвиток, проте міська влада активно розвиває міжнародну співпрацю. Наприклад, у 2023 бюджет Славутича складав 300 мільйонів гривень, а завдяки міжнародним проєктам було залучено ще 417 мільйонів.

Місто також має амбітний проєкт, який передбачає встановлення міні-ТЕЦ, що працюватиме на відходах деревини – вартість проєкту складе понад шість мільйонів євро. Таку ТЕЦ можна буде використати для створення електроенергії для критичної інфраструктури у випадку повного блекауту, який місто вже пережило на початку повномасштабного вторгнення. У березні 2022 року Славутич шість діб був повністю без електроенергії – тоді люди готували їжу на своїх подвірʼях. Місто повністю залежить від газу, тому міська влада шукає альтернативні способи забезпечення електроенергією.

Джерело @

BuildPortal