Троє закарпатців здійснювали незаконну торгівлю алкоголем

5 місяців ago admin 0


Працівники відділу фактичних перевірок управління аудиту Головного управління ДПС у Закарпатській області провели фактичну перевірку на одному з ринків Мукачівського району. Під час перевірки виявлено трьох громадян, які здійснювали господарську діяльність без будь-яких дозвільних документів, без реєстрації суб’єктами господарювання. Зокрема, незаконно здійснювали торгівлю алкогольними напоями.

Податківці викликали працівників Національної поліції для вилучення з незаконного обігу підакцизної продукції.

Точна кількість та вартість алкогольних напоїв встановлюється.

Податківці Закарпаття наголошують, що боротьба з незаконним обігом підакцизних товарів залишається одним з пріоритетів їх роботи. Адже така діяльність завдає значних збитків державному бюджету та економіці країни в цілому.

Фахівці податкової нагадують про ознаки, за якими можна розпізнати незаконний продаж алкоголю та цигарок:

– відсутність ліцензії на торгівлю чи роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами;

– незастосування РРО/ПРРО, невидача чеків;

– продаж алкоголю або цигарок особам, які не досягли 18 років;

– відсутність документів, які підтверджують походження та якість товару;

– продаж за цінами, значно нижчими ринкових тощо.

Крім того, податківці нагадують підприємцям та юридичним особам, що торгівля алкоголем і тютюновими виробами без ліцензії тягне за собою штраф у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 грн.

У податковому відомстві закликають покупців не стояти осторонь, а повідомляти через Чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram про відомі факти порушень законодавства, зокрема, щодо: незастосування РРО/ПРРО, невидачу чеків; відмову у розрахунку банківською карткою; неоформлення трудових відносин з найманими працівниками; здійснення господарської діяльності без державної реєстрації та інші.

ДПС у Закарпатській області