На Закарпатті власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів понад 187 млн гривень

7 місяців ago admin 0


Впродовж січня-листопада 2023 року власники нерухомості сплатили майже 187 млн 160 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Зокрема, юридичними особами сплачено понад 97,3 млн грн, а фізичними особами – майже 90 млн гривень податку на нерухоме майно. Загалом, надходження податку нерухоме майно, порівняно з аналогічним період, зросли на 83 млн гривень.

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області нагадують, що згідно з Податковим кодексу України базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

ПКУ передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

ДПС у Закарпатській області