Підприємці перестають брати на роботу чоловіків: з’ясувалися причини

6 місяців ago admin 0


Українські працедавці з великою неохотою беруть на роботу чоловіків. Водночас у країні відчувається велетенський дефіцит фахівців, що володіють суто чоловічими спеціальностями. Однак робота для чоловіків стає в Україні дедалі більшою проблемою.

У чому річ – розповіли самі роботодавці. Є декілька причин, через які роботодавці нерідко відмовляють українським чоловікам у працевлаштуванні.

Одна з них – упереджене ставлення до демобілізованих ветеранів. 79% підприємців зізналися, що їх непокоїть психоемоційний стан колишній військових. А отже, вони не хотіли би, щоб на їхньому підприємстві працювали неврівноважені люди.

Втім, відмовляють у влаштуванні на роботу і тим чоловікам, які взагалі не служили у війську. Їм відмовляють через те, що їх можуть будь-якої миті мобілізувати. Адже, відповідно до закону, чоловіка не мають права взяти на роботу без військово-облікових документів. Отже перше, що зроблять при працевлаштуванні чоловіка – відправлять його у ТЦК поновлювати військово-облікові дані та проходити ВЛК. А після цього є велика ймовірність, що його відразу ж мобілізують.

Крім того, підприємці не мають права звільнити з роботи мобілізованих чоловіків , і мусять зберігати за ними робочі місця. Отже, користі від таких працівників небагато. Тому роботодавці там, де це можливо, намагаються взяти на роботу жінок, а не чоловіків.

У такій ситуації опинився чоловік, який розповів журналістам одного з українських видань про свої митарства, пов’язані з пошуком роботи. Маючи бездоганне резюме та неабиякий досвід роботи, він за два місяці не зміг нікуди працевлаштуватись. Усюди роботодавці йому відмовляли, навіть особливо не намагаючись прикрасити свою причину для відмови.

Щоправда, на суто чоловічі спеціальності, як от будівельник, зварювальник або ливарник усе-таки доводиться брати чоловіків. Але решту вакансій намагаються заповнити жінками.

Джерело @

Today.ua