FITCH ПІДТВЕРДИЛО РЕЙТИНГ УКРАЇНИ НА РІВНІ CC

6 місяців ago admin 0


Агентство прогнозує тривалий конфлікт та відсутність приводів для переговорів.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті на рівні CC.

«Підтвердження довгострокового РДЕ України в іноземній валюті на рівні «CC» відображає очікування Fitch щодо подальшої реструктуризації комерційного боргу до завершення дворічної зупинки виплат єврооблігацій 1 вересня 2024 року», – йдеться в огляді агентства.

У Fitch зазначили, що у разі, коли єдиної комплексної реструктуризації боргу наступного року з комерційними кредиторами не вдасться досягти, аналітики очікують проміжного кроку подальшої відстрочки виплат єврооблігацій.

«Будь-який випадок призведе до обміну проблемного боргу (DDE) відповідно до критеріїв суверенного рейтингу Fitch, як у випадку з відстроченням виплати єврооблігацій у серпні 2022 року», – додали у агентстві.

Fitch підтвердило РДЕ в національній валюті CCC-, пояснивши більш високий рейтинг очікуваннями того, що внутрішній борг буде виключено з реструктуризації наступного року, частково тому, що лише 3% його належить нерезидентам порівняно з 45%, що належить Національному банку. України, що обмежує будь-яку таку вигоду для України. Крім того, 40% належить українському банківському сектору, зокрема 20% – держбанкам, тому реструктуризація такого боргу може підірвати внутрішній борговий ринок та стабільність фінансового сектора.

«Незважаючи на це, рейтинг відображає все ще значний кредитний ризик заборгованості LC на довгостроковій перспективі, частково через невизначеність щодо джерел фінансування на потенційно тривалий період дуже високого фіскального дефіциту», – зазначили в агентстві.

Fitch очікує, що війна триватиме протягом 2024 року в межах поточних меж. При цьому на думку аналітиків, Україна все ще має певну стратегічну військову перевагу, підкріплену твердою рішучістю та військовою підтримкою Заходу, але її контрнаступ наразі досяг обмежених успіхів, і в нашому центральному сценарії переваги недостатньо для рішучого досягнення цілей.

«Ми також вважаємо, що немає політично надійних поступок, які могли б призвести до припинення війни шляхом переговорів, що потенційно призведе до дуже тривалого конфлікту», – резюмували в Fitch.

Джерело @

Дзеркало тижня