Чи може бути повітряна тривога поважною причиною для прогулу

9 місяців ago admin 0


Фахівці Держпраці пояснили, чи є повітряна тривога поважною причиною для прогулу.

За статистикою, з початку війни зафіксовано 30 тис. тривог по Україні із середьою тривалістю – 55 хв.

Робочий день у працівника зазвичай 8 годин. За таких частих тривог працівник може бути відсутній на роботі більше ніж 3 години на день, і роботодавець в свою чергу може звільнити працівника за прогул (відсутність на роботі протягом 3 годин).

Укриття під час повітряної тривоги для працівника може бути:

  • в приміщенні офісу (якщо так вирішив працівник),

  • в укритті або сховищі, створеному роботодавцем,

  • в спеціально визначеному укритті, перелік яких є на офіційних сайтах міських або селищних рад тощо.

Саме працівник вирішує, в якому укритті він буде перебувати під час повітряної тривоги в робочий час (в офісі або пройти в найближче обладнане укриття).

Розглянемо такі два приклади:

– працівник протягом одного дня відходив декілька разів з робочого місця в укриття, час його відсутності співпадає з оголошеними тривогами. Це вимушений прогул з поважних причин;

– працівник відсутній на роботі 3 дні, а потім заявляє що він сидів в критті вдома, а повітряні тривоги були 2 рази по 1,5 години) – це прогул, оскільки працівник має перебувати в укритті лише під час повітряних тривог, в інший час працювати.

Таким чином, перебування в укритті під час повітряної тривоги може бути поважною причиною відсутності працівника на роботі, якщо:

– час відсутності працівника на роботі співпадає з повітряною тривогою + час для добирання (офіс-укриття-офіс). Це можна підтвердити інформацією з програм або додатків, офіційних відповідей військових адміністрацій або рад,

– працівник повідомив про причину відсутності керівника (за можливості),

– на підприємстві відсутнє спеціальне укриття, де може працювати працівник.

Джерело @

Ліга:Закон