Закон про інвестнянь. Зеленський підписав зміни, які мають покращити умови для бізнесу
1 рік ago admin 0
Президент Володимир Зеленський 12 вересня підписав зміни до закону “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”. Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради.
Серед основних нововведень – зменшення вимог щодо розміру значних інвестицій з 20 млн євро до 12 млн євро.
Також тепер необхідно буде створити щонайменше 50 робочих місць із середньою зарплатою, розмір якої не менш як на 15% перевищує розмір середній показник оплати за відповідним видом діяльності у регіоні. Раніше було передбачено створення від 80 таких робочих місць.
Передбачається, що інвестори зможуть розпочати реалізацію проєкту за 12 місяців до дати подання заявки на отримання державної підтримки, передбаченої законом, і внести інвестиції на передпроєктні роботи (обсяг коштів на це не має перевищувати 25% від загального розміру значних інвестицій).
Крім того, закон дозволить доопрацьовувати документи, подані заявником, протягом 15 днів, а також проводити переговорів щодо умов спеціального інвестиційного договору строком до двох місяців.
Інвестиційні няні: що це
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про інвестнянь ще в грудні 2020 року. Ним передбачено, що проєкти зі значними інвестиціями звільняються від сплати деяких податків. Такі проєкти мають реалізовуватися, зокрема, у сферах:
- переробної промисловості (крім виробництва та обігу тютюнових виробів, спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв);
- видобутку для подальшої переробки та /або збагачення корисних копалин (крім кам’яного та бурого вугілля, сирої нафти та природного газу);
- транспорту;
- складського господарства;
- поштової та кур’єрської діяльності;
- освіти;
- охорони здоров’я;
- мистецтва;
- культури;
- спорту;
- туризму.
У серпні 2021-го виконавчий директор Урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій (UkraineInvest) Сергій Цівкач заявляв, що в 2022 році завдяки відповідному закону планується залучити 1,5-2 млрд доларів, а надалі – 3 млрд доларів щорічно.
Однак у лютому 2023 року нардеп від фракції “Голос” Ярослав Железняк повідомив, що протягом двох років після підписання закону про інвестнянь Україна фактично не залучила жодних коштів у межах цієї програми.
Він пояснив, що три із пʼяти заявок, які отримало Мінекономіки, “забуксували” через війну, тому компанії актуалізовують розрахунки та/чи чекають завершення активної фази бойових дій. Однак ще дві заявки надійшли вже наприкінці грудня 2022-го – на початку січня 2023 років. Загалом по всіх проєктах було заплановано інвестиції на 11,075 млрд гривень.
Джерело @
Діло