Про новації податкового законодавства та використання РРО/ПРРО говорили податківці з підприємцями в Берегові

9 місяців ago admin 0


Напередодні податківці Головного управління ДПС у Закарпатській області провели робочу зустріч із платниками Берегівської, Косоньської, Великобийганської, Великоберезької та Батівської територіальних громад.

Під час заходу працівники податкових органів краю розповіли присутнім про новації податкового законодавства, запроваджені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким передбачено поступовий перехід країни на довоєнне оподаткування.

Один з меседжів роз’яснювальної роботи, яку проводять працівники Головного управління ДПС Закарпаття проводять для підприємців області – кожна надана клієнту послуга чи проданий товар за готівку передбачає обов’язкову видачу фіскального чеку. Податківці зауважують, що здійснення фіскалізації є свідченням того, що підприємець провадить бізнес за чесними правилами, а це позитивно впливає на його ділову репутацію. Також правильно проведена розрахункова операція викликає довіру у покупця чи клієнта і є підтвердженням легально наданої послуги чи придбаної продукції.

Під час такого «інформаційного рейду» податківці особисто зустрічаються з сотнями підприємців, та нагадують, що обов’язкове застосування РРО чи ПРРО передбачено ще з 1 січня 2022 року для усіх суб’єктів господарювання, окрім платників першої групи спрощеної системи оподаткування. Відтак Законом України № 3219 передбачено, що за невидачу фіскального чеку або ж видачу такого чеку з порушеннями, до торгівців застосовуватимуть штрафні санкції, розмір яких залежатиме від кількості зафіксованих порушень та виду проданого товару, і становитиме від 25% до 50%. Для тих підприємців, які продають підакцизні товари – 100 та 150%.

Згаданим вище Законом відновлено і обов’язкову сплату єдиного податку та значно розширено коло дозволених перевірок, які здійснюють контролюючі органи. Тож, щоб під час перевірок у суб’єктів господарювання не виникало неприємних несподіванок у вигляді податкових донарахувань, податківці радять працювати виключно в правовому полі.